YENİ
PS4 Pro incelemesi PS4 Pro incelemesi

POPÜLER

oscar, akademi ödülleri
0

87. Oscar adayları açıklandı

Bu yıl 87’incisi düzenlenecek olan Akademi Ödülleri 22 Şubat’ta sahiplerini bulacak. Merakla beklenen aday listesi de bugün gerçekleştirilen mini törenle açıklandı. Açıklanan listeye göre The Grand Budapest Hotel ve Birdman’in 9, The Imitation Game’in 8, Boyhood ve American Sniper’ın 6, The Theory of Everything’in ise 5 dalda adaylığı bulunuyor. Adayların tam listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

En iyi film
American Sniper
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything
Whiplash

En iyi yönetmen
Wes Anderson | The Grand Budapest Hotel
Alejandro González Iñárritu | Birdman
Richard Linklater | Boyhood
Bennett Miller | Foxcatcher
Morten Tyldum | The Imitation Game

En iyi erkek oyuncu
Steve Carell | Foxcatcher
Bradley Cooper | American Sniper
Benedict Cumberbatch | The Imitation Game
Michael Keaton | Birdman
Eddie Redmayne | The Theory of Everything

En iyi kadın oyuncu
Marion Cotillard | Two Days, One Night
Felicity Jones | The Theory of Everything
Julianne Moore | Still Alice
Rosamund Pike | Gone Girl
Reese Witherspoon | Wild

En iyi yardımcı erkek oyuncu
Robert Duvall | The Judge
Ethan Hawke | Boyhood
Edward Norton | Birdman
Mark Ruffalo | Foxcatcher
J.K. Simmons | Whiplash

En iyi yardımcı kadın oyuncu
Patricia Arquette | Boyhood
Laura Dern | Wild
Keira Knightley | The Imitation Game
Emma Stone | Birdman
Meryl Streep | Into the Woods

En iyi özgün senaryo
Birdman | Alejandro González Iñárritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris ve Armando Bo
Boyhood | Richard Linklater
Foxcatcher | E. Max Frye ve Dan Futterman
The Grand Budapest Hotel | Wes Anderson ve Alec Guinness
Nightcrawler | Dan Gilroy

En iyi uyarlama senaryo
American Sniper | Jason Hall
The Imitation Game | Graham Moore
Inherent Vice | Paul Thomas Anderson
The Theory of Everything | Anthony McCarten
Whiplash | Damien Chazelle

En iyi kurgu
American Sniper | Joel Cox ve Gary Roach
Boyhood | Sandra Adair
The Grand Budapest Hotel | Barney Pilling
The Imitation Game | William Goldenberg
Whiplash | Tom Cross

En iyi görüntü yönetimi
Birdman | Emmanuel Lubezki
The Grand Budapest Hotel | Robert D. Yeoman
Ida | Ryszard Lenczewski ve Lukasz Zal
Mr. Turner | Dick Pope
Unbroken | Roger Deakins

En iyi prodüksiyon tasarımı
The Grand Budapest Hotel | Adam Stockhausen ve Anna Pinnock
The Imitation Game | Maria Djurkovic ve Tatiana Macdonald
Interstellar | Nathan Crowley, Gary Fettis ve Paul Healy
Into the Woods | Dennis Gassner ve Anna Pinnock
Mr. Turner | Suzie Davies ve Charlotte Watts

En iyi kostüm tasarımı
The Grand Budapest Hotel | Milena Canonero
Inherent Vice | Mark Bridges
Into the Woods | Colleen Atwood
Maleficent | Anna B. Sheppard & Jane Clive
Mr. Turner | Jacqueline Durran

En iyi özgün müzik
The Grand Budapest Hotel | Alexandre Desplat
The Imitation Game | Alexandre Desplat
Interstellar | Hans Zimmer
Mr. Turner | Gary Yershon
The Theory of Everything | Jóhann Jóhannsson

En iyi özgün şarkı
“Everything Is Awesome” | The Lego Movie
“Glory” | Selma
“Grateful” | Beyond the Lights
“I’m Not Gonna Miss You” | Glen Campbell: I’ll Be Me
“Lost Stars” | Begin Again

En iyi makyaj & saç tasarımı
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy

En iyi ses kurgusu
American Sniper
Birdman
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Interstellar
Unbroken

En iyi ses miksajı
American Sniper
Birdman
Interstellar
Unbroken
Whiplash

En iyi görsel efekt
Captain America: The Winter Soldier
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
Interstellar
X-Men: Days of Future Past

En iyi yabancı film
Ida (Polonya)
Leviathan (Rusya)
Tangerines (Estonya)
Timbuktu (Moritanya)
Wild Tales (Arjantin)

En iyi animasyon
Big Hero 6
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
Song of the Sea
The Tale of the Princess Kaguya

En iyi belgesel
CitizenFour
Finding Vivian Maier
Last Days in Vietnam
The Salt of the Earth
Virunga

En iyi kısa film
Aya | Oded Binnun ve Mihal Brezis
Boogaloo and Graham | Michael Lennox ve Ronan Blaney
Butter Lamp (La lampe au beurre de yak) | Hu Wei ve Julien Féret
Parvaneh | Talkhon Hamzavi ve Stefan Eichenberger
The Phone Call | Mat Kirkby ve Kames Lucas

En iyi kısa animasyon
The Bigger Picture | Daisy Jacobs ve Christopher Hees
The Dam Keeper | Robert Kondo ve Dice Tsutsumi
Feast | Patrick Osborne ve Kristina Reed
Me and My Moulton | Torill Kove
A Single Life | Joris Oprins

En iyi kısa belgesel
Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
The Reaper (La parka)
White Earth

YORUMLAR
ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...