TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

andromium
5

Android telefonunuzu masaüstü bilgisayara çevirin [Video]

Masaüstü bilgisayarlardan kopup tamamen akıllı telefonlarımıza gömüldüğümüz şu günlerde, ilginç bir cihaz çıkageldi. Android işletim sistemli akıllı telefonları masaüstü bilgisayara dönüştüren Andromium, masaüstü bilgisayar kullanımını bambaşka bir boyuta taşıyor.

Andromium bu görevi hem yazılım hem donanım olarak yerine getiriyor. Şarj cihazına benzeyen (ve aynı zamanda şarj cihazı işlevi de gören) ünitesine telefonu yerleştirdikten sonra masaüstü deneyimi yaşamaya başlarken, USB girişleri sayesinde klavye, fare vb. harici donanım aygıtlarından faydalanmak mümkün hale geliyor. Yazılım kısmında ise Andromium Computer Platform adında Windows 7 ve OS X karışımı bir arayüz bulunuyor.

andromium
İşin en güzel kısmı ise; Andromium’a bağladıktan sonra bile telefonun kendi özelliklerinden yararlanmaya devam edebiliyoruz. Android telefonumuz masaüstü olarak çalışmaya devam ederken, bildirimleri görmek ve hatta aramalara cevap vermek mümkün. Andromium’un geliştiricileri, cihazın birçok farklı Android telefonlarla uyumlu çalışabileceğini belirtiyor.

andromium
Şu an için Kickstarter’da fon desteği bekleyen Andromium, 100 bin dolarlık hedefine ulaşırsa önümüzdeki yıldan itibaren pazardaki yerini alacak.

VİDEO

YORUMLAR
 • UzkaneR

  Tasarım dahil aynı Samsung
  Multimedia Dock

  Bkz. http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EDD-S20JWEGSTA

 • Fatih Şahin

  Çok iyi ya. Ağır işleri uzak bağlantı ile hallettikten sonra internette sörf ve web uygulama kullananlar için gelecek yıllarda pc ve notebook kullanımını bitirebilir. Çok heyecanlandım.

 • PSDN915

  Ürünü geçtim, videoya gelelim. Ne bekliyorlar ağlayalımmı? Neden böyle saçma duygusal tonlar kullanıyorlar anlamıyorum. Bide öyle triplere girilerek yapılan çekimler ve konuşmalar…

 • altaniket

  Düşünce güzel de galaxy s5 de şarj kapağı nı napıcaz kopartıp atıcaz mı yani

 • Kullanıcı

  Bu sistemi ilk motorola atrix de gördüm. samsungun geliştirdiği bir sistem değil yani

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...