TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

iPhone 6
7

Apple, iPhone 6’yla en büyük lansmanına hazırlanıyor

Yeni iPhone‘a dair birçok dedikodu duyduk ve duymaya da devam edeceğiz gibi görünüyor. Çinli Commercial Times gazetesinin haberine göre, Apple dev bir lansmana hazırlanıyor. Gazete, telefonları üreten Foxconn’un, yalnızca bu yıl için 90 milyon adetlik sipariş aldığını söylüyor. Gazeteye yorum yapan Citigroup küresel pazarlar analisti ise Apple’ın yeni iPhone’la birlikte akıllı telefon sevkiyatını yüzde 23 artırmasını beklediğini belirtiyor. Firma bir önceki yıl yalnızca yüzde 14’lük bir büyüme kaydedebilmişti. Dünya çapında akıllı telefon sevkiyatlarında da bir azalma olması bekleniyor. Geçtiğimiz yılki yüzde 40’lık büyümenin bu yıl yüzde 23 seviyesinde olacağı öngörülüyor.

2014 için 90 milyonluk siparişin doğru olması durumunda, Apple’ın iPhone 6 olarak anılan yeni telefonunu çok daha erken duyurması gerekiyor. Apple, geçtiğimiz yıl içinde toplamda 153,4 milyon, iPhone 5s ve 5c’yi duyurduğu son çeyrekte ise 51 milyon iPhone satmıştı. Bu satış tablosundan hareketle, iPhone 6’nın bu yılın haziran ayında tanıtılması muhtemel görünüyor.

Bunların yanında TSMC’nin Apple’ın iPhone 6 ve yeni nesil iOS’li cihazlarda kullanacağı yeni A8 çip siparişlerinin büyük bir bölümünü hazırladığı belirtiliyor. Apple’ın safir fabrikasının ise bu yıl içinde 100 milyon ekran ünitesi üretebileceği söyleniyor. Apple’ın iPhone 6’yla birlikte Gorilla Glass’ı bırakıp, ekranı safir camla kaplayacağı konuşuluyor.

*Haberde kullanılan görsel, konsept bir tasarıma aittir.

YORUMLAR
 • Ilker Ince

  5S DAHA YENİ ALDIK BE…

 • msg

  Sana gerekmez o zaman ilker

 • Aytac Akın

  Ben 7 yi bekliyorum. 😀

 • Mettini

  8’i verin bana.

 • Optikayşe

  Ben 3GS’imle halen mutluyum

 • Ilker Ince

  NİYE GEREK KALMAZ YENİ ALDIM DİYEMİ …

 • İşte o yüzden S serilerine bulaşmamak lazım, ekranı çizilmeden yenisi geliyor. Gitti 2000 tl daha 😀

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...