YENİ
HTC Vive incelemesi HTC Vive incelemesi

POPÜLER

default-image

Asus P2B incelemesi

Bir CD kutusu ile neredeyse aynı boyutta olan (en-boy olarak) Asus P2B, sunumlarınızda yanınızdan eksik etmek istemeyeceğiniz başarılı bir projektör

Geçtiğimiz yıl satışa sunulan P1 modeliyle Red Dot, Good Design ve iF gibi ürün tasarım ödülleri kazanan Asus’un, yeni projektörü P2B’de de P1’deki tasarım çizgisinden vazgeçmediği görülüyor. Tasarım olarak P1 ile hemen hemen aynı olan P2B, üstte yer alan tuşlarla (tuş dizilimi ve daha fazla tuş seçeneği sunması açısından) P1’den ayrılıyor. Üst tarafında odak tekeri ve bu tekerin hemen arkasında her türlü kontrole imkan tanıyan tuşların bulunduğu projektörde parlaklık ve kontrast ayarları yapabilmenin haricinde standart, sinema, oyun, sahne ve dinamik gibi resim modları arasında geçiş yapabilmeniz mümkün. Bu ayarlar projektörün üst tarafında bulunan tuşlar sayesinde yapılabildiği gibi projektörle birlikte gelen minik uzaktan kumanda ile de yapılabiliyor. 1 metre mesafeden 42 inç büyüklüğünde yansıtma yapabileceğiniz projektörün maksimum çözünürlüğü 1280×800 piksel.

Pek tabii ki yansıttığınız yüzeyden uzaklaştırdıkça projektörün verdiği görüntüde dağılmalar oluyor. Projektörde yakınlaştırma ayarı yok. Bunun eksikliği büyük ölçüde hissediliyor. Yani projektörü hangi noktaya koyarsanız görüntünün yansıyacağı yüzeydeki görüntünün boyutu da buna paralel oluyor. Görüntüyü büyütmek için projektörü elinizle geri almanız, görüntüyü küçültmek isterseniz de elinizle ileri götürmeniz gerekmekte. Sıkışık bir mekanda ve tripodsuz kullanım bu nedenle biraz sıkıntılı.

YORUMLAR
ANKET

Yeni nesil akıllı telefonlar arasında favoriniz hangisi?

Loading ... Loading ...