reklamı kapat
TEST ETTİK
10.5 inç iPad Pro incelemesi 10.5 inç iPad Pro incelemesi

POPÜLER

Asus’tan Microsoft Surface’e rakip hibrit bilgisayarlar

Asus yaptığı duyuruyla birlikte Transformers ailesinin yeni üyelerini tanıttı. Transformer 3 ve Transformer 3 Pro adlı hibrit bilgisayarlar gerek görünüşleriyle gerekse etkileyici donanımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Her iki cihazda da 12,6 inç büyüklüğünde ekran bulunuyor. 2880 x 1920 piksel çözünürlük sunan ekran 275 PPI değerine sahip. USB-C ve Thunderbolt 3’ün bulunduğu cihazda Harman/Kardon hoparlörler kullanılıyor. Ayrıca yine her iki cihaz da Asus’un transformer serisi için özel olarak geliştirdiği stylus vb. aksesuarlardan faydalanabiliyor.

Transformer Pro 3 yalnızca 8,35 milimetre kalınlığında. Stand sayesinde 170 dereceye kadar istenen açıda ekranı konumlandırmak mümkün oluyor. Intel Core i7’den güç alan cihazda 1 TB’a kadar SSD ve 16 GB’a kadar RAM seçeneği seçilebiliyor. Bilgisayarın arka kamerası ise 13 megapiksel çözünürlüğünde.

Transformer 3, Transformers 3 Pro’ya göre daha ince yapısıyla öne çıkıyor. 6,9 milimetre kalınlığındaki cihazın ağırlığı ise 695 gram. 7. nesil Intel Core işlemciyi bünyesinde barındıran cihazda 512 GB SSD ve 8 GB RAM bulunuyor. Pro’nun aksine her açıda kullanılamayan cihazın standı iki farklı ekran pozisyonuna izin veriyor. Gri, beyaz, yeşil ve altın renklerindeki Transformer 3 Pro 999 dolardan başlayan fiyatla, Transformer 3 ise 799 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Cihazların çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.

YORUMLAR