TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

6

Aylık yalnızca 90 TL’ye 2 Gbps fiber internet

Tabii ki Türkiye’de değil, Japonya’da… Google, ilk olarak Kansas’ta kullanıcılarla buluşturduğu 1 Gbps’lik (1000 Mbps) fiber internet bağlantısı ile teknoloji haberlerine konu olmuştu. Ancak Japonlar misilleme yapmakta gecikmedi. Sony tarafından desteklenen bir internet servis sağlayıcı olan Nuro, aylık 4.980 yen (yaklaşık 90 TL) karşılığında 2 Gbps fiber internet hizmeti sunmaya başladı. Pazartesi günü aktif hale getirilen ve Tokyo ile altı civar bölgede kullanılabilen fiber servisiyle, Japonya, ev ve küçük işyerleri için kullanıma sunulan en hızlı internet bağlantısına sahip ülke oldu. 42,2 Mbps ortalamayla Japonya zaten dünyanın en hızlı internet bağlantılarından birine sahipti, fiber ile bu ortalama da yükselmiş oldu. Dünyanın ev ve küçük işyerlerinin kullanımına açık en hızlı internet bağlantısından aylık 90 TL’ye yararlanabilmek için için iki yıllık taahhüt vermek gerekiyor. Yaklaşık 955 TL’ye denk gelen kurulum ücreti ise başvurularını çevrim içi yapanlardan alınmıyor.

YORUMLAR
 • Cemal Cahit Çinici

  2 mbps ile girdiğim başlığa 200 kbps ile yorum atarak çıkıyorum… gene… :/ 🙂

 • dede

  Yurdum internet servis sağlayıcıları bu haberi gördüklerinde ne düşünüyorlar acaba?

  İnternet sektörleri çok geniş bir yapı, ana yapı ne kadar gelişmiş olursa yan sektörlerde o kadar çeşitlenir ve gelişir. Adamlar bunun farkında olduklarından bu kadar önem veriyor olabilirler.

  Bizde geride kalan bir ana yapı olduğundan yan sektörlerde gelişemiyor maalesef. En temelinden ele alırsak, hosting sektörümüz. Çoğu yerli sitemiz maalesef yurt dışında host ediliyor. (Enerji maaliyetide diğer bir etken tabi.)

 • Abidin

  Gel de sövme.

 • Engin

  Hevesimizi kursağımızda bıraktınız, bu ne biçim başlık.

 • Kadir

  🙂 yurdum interneti reklam yapıyor dunyanın etrafını bilmem kaç kere dolayacak kadar fiber döşedik diye :))

 • Ferat

  sayın Kadir.. tabiki yurdum interneti “size döşedik” diye reklam veremiyor :)))

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...