TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

2

BlackBerry’de işler yoluna girmeye başladı

Akıllı telefon pazarında halen istediği konumda olmasa da BlackBerry önceki yıllara göre çok daha iyi dönemler geçiriyor. BlackBerry CEO’su John Chen’in yaptığı açıklamaya göre şirketin son akıllı telefonu BlackBerry Priv’in satışları da gayet iyi gidiyor.

28 Kasım tarihinde biten çeyreğin detaylarını geçtiğimiz günlerde açıklayan BlackBerry, toplamda 548 milyon dolar gelir elde ettiğini duyurmuştu. Bu da önceki yıllara göre gelirlerde yüzde 11,8’lik bir artış olduğunu gösteriyordu. Son iki çeyrekte arka arkaya kar açıklayan şirket, böylece uzun zaman sonra kendi adına bir ilki gerçekleştirdi. Chen’in açıklamasına göre Priv, piyasaya sürüldüğü 30 günlük süreç içerisinde 700 bin adet satış rakamına ulaşmayı başardı. Telefonun fiyatının kendi seviyesindeki diğer cihazlara göre daha pahalı olduğunu göz önünde bulundurursak bu satış rakamının yüksek olduğunu söylemek mümkün. Fakat tahminlerin daha yüksek olduğunu da belirtelim. BlackBerry’nin bundan sonraki cihazlarla birlikte başarısını sürdürüp sürdüremeyeceği ise merak konusu.

YORUMLAR
  • Burak Ünver

    Android kurtardı yine hadi iyisin bberry

  • Çağrı Bostancı

    QNX temelli yazılımı bırakmaları çok da doğru gelmese de kullanıcılar bunu seviyor. BB10 zaten temelinde Android. Farklı olmayı sürdürebilmeleri lazım. Ancak daha uygun fiyatlı ürünler de gerekiyor.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...