reklamı kapat
YENİ
iPhone X ve tüm özelikleri! iPhone X ve tüm özelikleri!

POPÜLER

BMW 8 Serisi geri dönüyor, 6 Serisi Porsche 911’e rakip oluyor

BMW’deki değişim rüzgarları yeni motor ve isim değişiklikleriyle sınırlı değilen anlaşılan. Alman üreticinin bundan çok daha ciddi planları var. Örneğin 8 Serisini geri getirip, 6 Serisini Porsche 911’in en büyük rakibi yapmak gibi.

Öncelikle BMW’nin en büyük rakibi Mercedes’e rakip olarak düşündüğü yeni 8 Serisi ile başlayalım. Mercedes’in son zamanlarda ultra lüks sınıfı S-Serisinin farklı versiyonlarıyla domine ettiği gerçek. Bu sınıfı tek başına 7 Serisiyle idare edemeyeceğini anlayan BMW de yeni arayışlar içinde. Bu anlamda Bavyera’dan gelecek ilk yanıt yepyeni bir 8 Serisi olacak. 1990’ların başıyla sonu arasında üretilen GT, BMW’nin lüks sınıftaki en büyük kozu olacak. BMW’nin aynı zamanda bir de 9 Serisi çalışmaları olduğu biliniyor. Ancak bu, 8 Serisine nazaran daha uzun vadeli bir yatırım olacak gibi görünüyor.

İşin bir de daha sportif tarafı var. BMW daha önce Porsche 911 gibi bir rakibi aklına bile getirmemişti; ta ki Mercedes, AMG GT ile oyuna dahil olana kadar. Alman dostlarını yalnız bırakmak istemeyen BMW, bu sınıfı da yenilenmiş bir 6 Serisi ile doldurmayı planlıyor.

Otomobillerin detayları hakkında şimdilik herhangi bir bilgi yok. Önümüzdeki yıl çalışmalarına başlanması beklenen iki modelle ilgili gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.

YORUMLAR
ANKET

En son tanıtılan akıllı telefonlar arasında favoriniz hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...