YENİ
PS4 Pro incelemesi PS4 Pro incelemesi

POPÜLER

EBE_Daytona_Subway250_20150704_020_79F62D09D4AF415B3D1835EDED1ABDFABBD24A05
Toyota_EBE_Plano_UUV_001_43009333FE2CB417B87719E1B2985EC9BFBC854A
Ever Better Expedition - Shed Aquarium, Consumer Activation, Chicago, IL
toyota-ultimate-utility-vehicle-sema-5
toyota-ultimate-utility-vehicle-sema-10
toyota-ultimate-utility-vehicle-sema-3
toyota-ultimate-utility-vehicle-sema-4
toyota-ultimate-utility-vehicle-sema-7
toyota-ultimate-utility-vehicle-sema-2
1

Çevresel olaylara müdahale aracı: Toyota UUV

07 Kasım 2015

Bu yılki SEMA Fuarı yine birbirinden özel otomobillere ev sahipliği yapıyor. Spor ve sedan otomobillerin yanında bu yıl kamyonet sınıfında da önemli gelişmeler mevcut. Fuar Amerika’da düzenlendiği için olsa gerek; çok büyük, çok kaslı, çok agresif arazi araçları gördük. Ancak belki de içlerinden en iddialısı Toyota’ya ait.

Toyota tarafından “Ultimate Utility Vehicle” olarak tanımlanan arazi aracı, bir off-road aracı için bile büyük sayılabilecek agresif gövdesiyle dikkat çekiyor. Araç, Toyota’nın minivan modeli Sienna ve bir başka arazi aracı Tacoma üzerine geliştirilmiş. Her iki modelden de farklı özellikleri bünyesinde toplayan araç, mükemmel bir dönüşüme uğramış.

22 inçlik Monster Energy off-road tekerlekleri aracı havaya kaldırırken, tepesindeki LED ışık barı önündeki tüm engelleri görmesini sağlıyor. Araçta bu engelleri daha hızlı bir şekilde aşacak bir motor bulunuyor. Toyota’nın yarış otomobillerinde gördüğümüz TRD (Toyota Racing Development) süperşarjlı V6 motoru, UUV’nin en güçlü silahlarından.

Araç, zorlu arazi koşullarıyla içeride de teknolojik yardımcılarıyla baş edecek. Bunlar arasında uydu, navigasyon ve performans bilgileri sağlayan donanımlar mevcut. Bu kadar iddialı bir otomobilin çok iddialı bir hedefi var; beş kıtayı birden dolaşmak. Bu uzun macerasına Amerika kıtasıyla başlayacak olan araç Los Angeles’ta verdiği moladan sonra Kanada’ya doğru yol alacak.

YORUMLAR
  • uluç

    tek bi tane bile arka resmini koymadığınız araç gerçekten çok güzel

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...