TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

12

Daha ucuz bir Samsung telefon iPhone’dan vazgeçmeye yeter mi? [Anket]

iPhone kullanıcılarının –veya genel olarak Apple ürünü kullananların– Apple markasına ne kadar sadık oldukları ortada. Çoğu iPhone kullanıcısı telefonunu değiştirmek için yalnızca bir üst model iPhone’un çıkmasını bekliyor. Peki aksini düşünen iPhone kullanıcısı yok mu? Örneğin Galaxy S6 daha ucuz bir telefon olsa iPhone sahipleri onu tercih eder mi?

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, bu konuda fiyatın önemli bir faktör olduğunu gösteriyor. iPhone kullanıcılarının çoğunun, parayı Apple markasına ödediğini düşünürsek, bu son derece ilginç bir gelişme. ecoATM’nin düzenlediği ankete göre; çoğunluk telefonu hiçbir şekilde Samsung’a değişmeyeceğini belirtse de yüzde 22’lik bir kesim daha ucuz bir Samsung Galaxy S6’yı tercih edebileceğini söylüyor.

Aynı ankette sorulan “iPhone’unuzu hangi koşullarda Samsung’a tercih edersiniz?” sorusuna yüzde 21 daha uzun pil ömrü için, yüzde 18 daha büyük bir ekran boyutu için, yüzde 3 ise bir ünlü Samsung kullandığı için gibi cevaplar verdi. Peki buradan biz de soralım; iPhone’unuzu Samsung’a tercih etme sebebiniz ne olur?

iPhone'unuzdan vazgeçme sebebiniz ne olur?

Loading ... Loading ...

YORUMLAR
 • salih

  Lg g3 ikisinden de vazgeçmeye yeter. Çok pahalı cihazlar ikiside.

 • Mustafa Akkaş

  androidçiler arasında iphone’a isim bulmuş; “sarışın telefonu”. ahahah, sesli güldüm.

 • Hakan

  iPhone dan vazgeçmem çünkü AppStore dan satın aldığım uygulamalar ve iTunes tan indirdiğim Müzikler var.Bunlari baska bir telefonda kullanamayacagim icin baska bir telefon kullanmam mümkün degil.

 • oğuzhan Mengir

  Samsung’un s değilde note serileri daha iyi mesela iphone 6s ile aynı ayda çıkacak olan note5 gerçekten s6 dan hız performans olarak daha iyi olacak Ben iphoneden 2 şey için vazgeçerim pil ömrü ve note serisinin kalemi yüzünden s6 için iphoneden vazgeçmem 🙂

 • fatih

  azul adlı uygulama ile satın aldığın sarkıları bilgisayara aktarabilirsin uygulamarın çoğu android sistemde mevcut

 • Sertac Y.

  İOS Dünyası iPhone + iPad + İPod | Android Dünyası HTC + LG 😉

  Samsung YOKKK!

 • Olilot

  Bu yaşta bu zeka, ilerisini düşünemiyorum…

 • yildirim

  s6 donanim ve yazilim olarak bence olmus.14nm islemci lpddr4 ram,okuma yazma hizlari yuksek depolama birimi.yazilim kisminda da touchwiz gercekten benim bile beklemedigim derecede sade ve akici hale gelmis.iphone6 plus kullaniyorum ben bile fiyat olarak uygun gelirse gecmeyi dusunuyorum.

 • izzet

  az kaldı asus zenfon2 geliyor fiyat performans 10 numara 5 yıldız fiyatı duyunca iki cihazdanda vazgeçilir 🙂

 • oğuzhan Mengir

  Kağıt üzerinde iyi görünüyor bakalım kullanıcı deneyimlerine az kaldı 20 gün sonra türkiyede

 • Oral

  Pil ömrünü arttırsınlar bakalım note 4 ün şarjı 3 gün gitsin yemin ediyorum herkes note 4 alır

 • Geçen geçsin ben kalıyorum

  Gerçek şu ki yüzer geçer gençlik(Bunlar hızlı telefon değiştirebilir sms wp.. vb uygulamalar dışında sorunu olmayanalar)telefon hemen değiştirebilir bir rehberi taşıması yeterli. İş ve gerçekten email gibi iş uygulamaları çalıştıran kesimtelefona yüklenenleri başka bir yere taşıma zamanına tahammülü olmayan çoğunluk değiştirmez.Bende 2009 yılından 2012 yılına kadar Android kullanan biri olarak son 3 yıldır Apple ios kullanıyorum beğendiğim telefon olsada bunun değiştirme zaman kaybı ve olmayan uygulamalar yüzünden geçmeyi düşünmüyorum.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...