reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

5

Galaxy S6’nın pilini değiştirmek çocuk oyuncağı

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6 övgüleri ve eleştirileri de beraberinde getirdi. Yıllar sonra plastik kasanın yerini alan metal tasarım büyük beğeni toplarken, telefonun artırılamayan hafıza ve “değiştirilemeyen” pille gelmesi eleştiri konusu olmuştu. microSD kart konsunda söyleyecek pek fazla söz yok ancak pil konusunda çözüm basit.

Samsung’un metal kasanın altına gizlediği pile ulaşmak, hatta yerinden çıkarmak oldukça kolay. Üstelik bunu şirketin kendisi belirtiyor. Galaxy S6’nın kullanım kılavuzunda (138. sayfa) yer alan bilgiler telefonun pilinin nasıl çıkarılacağını adım adım anlatıyor. Kitapçığa göre önce SIM kartı çıkarıyoruz. Kapağı açtıktan sonra vidaları söküyoruz. Devre levhasını da çıkardıktan sonra artık pili çıkarmak mümkün. Ancak Samsung’un kullanım kılavuzunda da altını çizdiği üzere, bu işlemi telefon bozulmadığı müddetçe ve yetkili servislerden başkasına yaptırmak son derece tehlikeli. İşlem her ne kadar basit olsa da.

2015-03-09_13-48-01

YORUMLAR
 • oğuzhan Mengir

  Sonra garanti dışı

 • bunun neresi basit lan?

 • Muhtemelen bozmak da öyle 🙂

 • GA.SaMoVe

  Öyle bir haber yapılmışki sanki yedek pil takabilecekmişiz gibi.Söylecek söz bulamıyorum.Neyse performans düşünce en azından kullanıcı kendi değiştirebilir.Bu kadar basit bir şey içi servise bırakmaya gerek kalmayacak.

 • Note 3

  Digerleri cok zordu ya o yüzden bunu daha basit yapmislar.
  S6 nin piline degis dediginde degisiyor. kendiliginden .
  laf dinliyor :))

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...