reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

4

Gerçekçi vücut ölçülerine sahip Barbie bebek Lammily [Video]

Nikoly Lamm‘ın ihtiyaç duyduğu fon desteğini sağlaması sadece bir gün sürdü.

Gerçekçi bedene sahip Barbie için 19 yaşındaki Amerikan kızlarının ortalama vücut ölçüsünü baz alan Lamm, çıkardığı ölçülere sahip gerçek bir kadının 3D yazıcı ile modelini alarak kendi Barbie bebeği Lammily‘i yarattı. Oluşturduğu internet sitesi üzerinden başlattığı destek kampanyası için 95 bin dolar hedef koydu ancak daha ilk gün koyduğu hedefi aşarak şu anda 297 bin doların üzerinde destek toplamayı başardı. 17 dolarlık erken sipariş Lammily bebeklerin tamamı tükenirken şu anda 25 dolar destekte bulunarak bir adet Lammily bebek için ön sipariş verilebiliyor.

Lamm, Barbie düşmanı olmadığını, sadece bir alternatif yaratmayı amaçladığını belirterek birçok yapılmış bilimsel çalışmaya göre piyasadaki popüler bebeklerin zayıf vücut imajını desteklediği ve hatta anoreksiyaya yol açabildiğini ekliyor. Destek kampanyasının gördüğü yoğun ilgiden de anlaşılacağı üzere oyuncak bebeklerin vücut ölçülerinde bir değişime ihtiyaç olduğunu sadece Lamm düşünmüyor.

VİDEO

YORUMLAR
 • Özge Olcay

  Keşke ismi üzerinde biraz daha düşünseymiş Nikoly Lamm.

 • Tasarımcının kendi ismini (“Lamm”ily) verme çabası gerçekten felaket olmuş.

 • ismail ozan izci

  fazla abartı olmuş, o kadar da değil. Tamam sıfır bedene özendirmemek adına yapılmış bir çalışma belliki, ama en azından biraz insaflı olup,18-20 yaşlarındaki fit bir kız örnek alınmalıydı. Bu 19 yaşındaki obezliğin girişinde olan bir genç kız yahu, ya da 35-40 yaşlarındaki fit sayılabilecek bir kadın gibi duruyor.
  olmamış arkadaş, bu ne böyle!

 • A. Ninik

  Bir kavırçak için 25 dolar, fiyat çok değil mi?

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...