TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

eric schmidt
6

Google en büyük rakibini açıkladı

Google her ne kadar “arama motoru” kimliğinden sıyrılıp zamanla birçok sektörde hizmet veren dev bir kuruluşa dönse de biz ona en çok “arama devi” diye hitap ediyoruz. Bu konuda haksız da sayılmayız zira yıllardır Google’a dişli bir rakip çıkmadı. Ancak şirketin CEO’su kendilerine rakip gördüğü ismi açıkladı.

Geçtiğimiz gün Berlin’de yaptığı bir konuşma esnasında “arama motoru” alanında Google’a rakip gördüğü firmayı da açıklayan Eric Schmidt, belki de herkesi ters köşeye yatırdı. Biz Bing mi Yahoo mu diye beklerken, Schmidt’in ağzından bambaşka bir isim çıktı: Amazon! Schmidt, “İnsanlar Amazon’u arama motoru olarak görmeyebilirler. Amazon’a yalnızca alışveriş sitesi olarak bakılabilir ancak bugün bir ürün almak istediğinizde Amazon’da bulamamanız neredeyse imkansız.” şeklinde konuştu.

Eric Schmidt mütevazı davransa da Google’ın online arama pazarının yüzde 90’lık payına sahip olduğunu belirtelim. Peki sizce bir gün birileri Google’ı geçebilecek mi?

YORUMLAR
 • garenyondem

  Sanmam, first cover olayı var.

 • ene

  altavista, yahoo, irc, icq, msn messenger. bunların hepsi first cover değilmiydi 🙂

 • yenidem

  Google yaptığı her işi (çoğu zaman) en iyi şekilde yapıyor, arama motoru konusunda ne kadar iyi olsa da mutlaka dişli rakip şart çünkü aramalar artık resmen adwords odaklı çalışıyor. Özellikle ürün satan veya ticari beklenti amacıyla bir iş yapıyorsanız adwords’e bütçe ayırmadıysanız ilk sıralarda çıkmanız bile fayda etmiyor.

 • selim

  Her kim ki Google’ın arama sonuçlarından daha iyi hizmet verir, o zaman tahtı sallanır. Ama arama motoru dalında Google’ın henüz adam akıllı rakibi dahi yok.

 • şeyhmus gümüş

  Birgün Mutlaka ona rakip çıkacak ve onu geçecek birileri çıkar ama şimdilik o gün yakın görünmüyor

 • Gelişim devinimini sürdürüp, esnekliğini koruduğu, modüler yapıda bulunduğu müddetçe Google isterse onu geçerler 😉

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...