TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

15

iOS 5.0.1 ile birlikte gelen iPhone 4S şebeke problemi

iPhone 4S kullanıcıları iOS 5.0.1 güncellemesiyle birlikte –Apple tarafından da doğrulanan– pil süresi problemini aşmış gibi gözüküyor. Ancak pil süresiyle ilgili iOS 5.0.1 güncellemesi yapmış olmalarına rağmen sorun yaşadıklarını söyleyen kullanıcılar da var. Yeni problem ise iOS 5.0.1 güncellemesiyle birlikte şebeke problemlerinin yaşanması. Tüm dünyada örnekleri bulunan bu probleme göre birçok kullanıcı iOS 5.0.1 güncellemesiyle birlikte şebeke problemleri yaşamaya başladı. Problem kendini şebekeye bağlanamama, SIM kart hatası verme veya şebekeden düşme gibi şekillerde gösterebiliyor. Genellikle telefonu açıp kapatarak sorunu kısa süreli olarak çözmek mümkün. Ancak birkaç dakika içinde yine şebeke sorunu başlıyor.

SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM?
Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak Apple forumlarında paylaşıldığı kadarıyla problem eski SIM kartlardan kaynaklanıyor. Aynı sorunu yaşayanların paylaşımlara göre problemi birkaç farklı yöntemle geçici olarak kadar çözmek mümkün.

 • Sorunu yaşayanların birçoğunun SIM kartı genellikle eski. SIM kartını 128k yeni SIM kartlarla değiştirerek çözdüğünü söyleyen kullanıcılar var.
 • Diğer bir çözüm ise telefonun SIM PIN’ini kapatmak; eğer SIM PIN kapalıysa açmak. SIM PIN’i Ayarlar (Settings) > Telefon (Phone) > SIM PIN menüsü altından kapatmak veya açmak mümkün.
 • Not: Sorunla ilgili edindiğimiz güncel bilgi ve çözümleri paylaşmaya devam edeceğiz. Eğer siz de benzeri sorunlar yaşıyorsanız veya bu soruna çözüm bulduysanız bu haber altında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

  YORUMLAR
  • Test için kullandığım iOS 5.0.1 yüklü iPhone 4S üzerinde halihazırda kapalı olan SIM PIN’i açtım ve sorun şu an için çözüldü gibi gözüküyor.

   Not: Kullandığım SIM kart oldukça eski ve normal SIM’den kesilerek mikro SIM’e çevrilmiş.

  • yalin

   Merhabalar,

   Sim pin uygulamasını ben de yaptım (Turkcell 64 K idi) kapalı idi açtım tekrar kapattım. Şu an problem düzelmiş gözüküyor. Her ihtimale karşın 128 K microsim de alacağım. Çok enterasan sorun, tşk.

  • yalin

   Malesef SMS atmaya kalktığımda tekrar şebeke sapıttı yarın 128K simcardı deniycem bakalım.Sayg

  • Şebeke sorununu ben de yaşıyorum. Telefonu bugün aldım ios 5.0 vardı, güncellersem düzelir diye düşündüm ve ios 5.0.1 yükledim. Fakat, sorun devam ediyor. Telefon açıkken mesela 8090’ı arıyorum arama gerçekleştiremedi yazıyor. Sonra bakıyorum şebeke gidip geliyor, tekrar arıyorum 8090’ı arıyor. Aradan 5dk geçtikten sonra tekrar deniyorum yine aynı sorun.

   Tekrar restore felan yaptıysam da sorun çözülmedi.
   Hattım Turkcell 64kb. Yarın gidip 128kb’lıklarla değiştireceğim, umarım sorun çözülür. Sonucu buraya yazacağım.

   Ayrıca, diğer yazdığınız sim kart şifresini kaldırmayı denedim, sorun düzelmedi.

  • Arkadaşlar şebeke problemini bu sabah itibariyle çözdüm. Restore, sim pin kaldırma olayları felan işe yaramıyor.
   Ben iPhone 4 kullanıyordum ilk çıktığı zamanlarda almıştım. O zaman micro-simler yoktu kestirmiştim sim kartı. Sabah Turkcell’e gidip 12.5tl verip Orjinal micro-sim 128kb’lardan aldım ve şebeke sorunu felan kalmadı.
   Aslında şebeke sorunu diye birşey yok :). Kullandığınız sim kartın micro-sim 128kb olması gerekiyor.
   Çözüm budur, başka çözüm yoktur bilginize.

  • Ozay

   Arkadaslar sebeke problemi sim kartanmis.micro sim aldım düzeldi. Bilginize.. ozayylmaz@hotmail.com

  • fevzi eriş

   ıphone4s kullanıcılarını çılgına çeviren bir olay turkcelin geniş band uyumsuzluğundan kaynaklanan artı yeni ios 5.0.1 in bölgesel uyumsuzluklarını gözardı etmeyen epple elektronik mühendisleri bu probleme nasıl çözüm bulacaklar kapanma olayıda cabası pilin sorun çıkarmasıda cabası ben tam yükleme gerçekleştiremedim şebeke sorunu katiyetle 128 k ile düzeliyor ama otomatik açılıp kapanması da cabası pil ısınma yapıyor ve cihaz kendi kendini kapatıyor donanımsal ise s’lerin çoğu dış menşeili kullanıcılar tahminimce rahmetlinin kemiklerini sızlatmaya başlarlar kısa sürede bu olay çözülmezse ıphoneye olan sevgim kaybolacak hepinize iyi gunler

  • Şebeke sorunu eski SIM kartlardan kaynaklanıyor. 128K yeni mikro SIM kart ile sorunu aşmak mümkün.

  • Suheda

   3g den 4s e geçiş yapalı 3 gün oldu. Önce versiyon update’i yaptım,sonra eski telefonun back up bilgilerini yenisine restore ettim. Buraya kadar herşey normal. Fakat arama problemleri ile karşılaşmaya başladım. Arama yaptıgımda bazen speaker kendiliğinden açılıyor ve kapanmıyor, üstelik karşı taraf da sesimi duymuyor ben onlarınkini duyabiliyorum ama…Bu problem olmadıgı zamanlarda ise başka birşey oluyor, ben arama yaptıgımda hiç ses gelmiyor, ekranda calling yazıyor ve karşı taraf açana kadar hiç bir çalma sesi duyulmuyor, karşı taraf açtıgındaysa benim sesim yine duyulmuyor. Bu aramalarımın %80 inde oluyor. Önce forumlardan okuduklarıma bakarak siri’yi devre dışı bıraktım. Sim kart pin kodu kapattım açtım. Vs vs.. Ama belli ki işe hiç biri işe yaramıyor.Açıkçası donanım mı yazılım problemimi onu da anlamadım…Bu arada kullandıgım sim kart 128k ancak normal simkartan kesilmis bir kart. Yardımcı olabileceğiniz bir şey umarım vardır.

  • 5.0.1 yüklediğinizi tahmin ediyorum. SIM kartınız eski ise bir de orijinal -kesilmemiş- 128K mikro SIM kart ile deneyin isterseniz.

  • ZİYA BAYKAL

   HEM İPHONE 4 DE HEMDE 4S DE AYNI SORUN İLE KARŞILAŞTIM 2 GÜN KAFAYI YADİM.
   ORJİNAL MİCRO SİM E DE DEĞİŞTİRDİM. ZAMAN ZAMAN DEVAM EDİYOR. 2 HAFTADA 1 GÜN FALAN KULLANAMIYORUM CİHAZI. TELEFON PAROLASINI KAPATINCA DÜZELDİ BUGÜN AMA EMİNİM TEKRARLAYACAK.

  • Aysun

   Amerikadan alip pasaportuma islettigim 4s turkcellden aldigim mikro sim ile surekli sebeke sorunu yasatiyor. Turkcell 3G ekranda gozukse bile arandigimda karsi tarafa telefonum kapali gozukuyor. Sim pini acip kapatmayi denedim, fakat ise yaramiyor. Bir cozum bulduysaniz paylasirsaniz sevinirim

  • i phone

   arkadaşlar ya bn telefonun pinini giriyorum telefon kapanıyo bn napmama lagzım yho bunu çözümünü bulursanız sevinirim

  • tlyp

   uçak moduna alın sonra geri çıkartın problem ozuluyor

  • ahmet

   maaşımı alınca bende microsim 128kb alıcam bakalım düzelecekmi sorun hayırlı akşamlar

  ANKET

  Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

  Loading ... Loading ...