TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

13

iPhone 6’nın yeni görselleri çıkıntılı kamera ve daha zarif bir görünüme işaret ediyor

Eylül ayı teknoloji dünyası için çok hareketli geçecek. IFA Fuarı’nda tanıtılacak cihazlar haricinde Apple’ın da yeni cihazlarını eylül ayında görücüye çıkarması bekleniyor. Bu arada 9 Eylül’de tanıtılacağına kesin gözüyle bakılan iPhone 6’ya ait yeni görseller ortaya çıkmaya devam ediyor. Yaya888 isimli internet sitesi, iPhone 6’ya ait olduğu söylenen cihazı iPhone 5 ile karşılaştırdı ve bu görselleri kendi sayfası üzerinden paylaştı.

Daha önce internete sızan sözde görsellerde olduğu üzere daha büyük ekranın, yuvarlatılmış köşelerin ve sağ taraftaki güç tuşunun göze çarptığı görsellerde iPhone 6’nın iPhone 5s’e kıyasla daha ince olduğu görülüyor. Aynı zamanda bu görsellerde en çok dikkat eden ayrıntı, cihazın arkasındaki kameranın çıkıntılı olması. Bu da büyük ihtimalle kameranın kapasitesini daha artırmak için yapılmış bir hamle. Ayrıca cihazın arkasında ve kenarlarındaki siyah çizginin incelerek daha zarif bir hale geldiği görülüyor. iPad Air ve Retina ekranlı iPad mini’de olduğu gibi 128 GB’lık depolama seçeneğinin iPhone 6’da da kullanılacağı dile getirilen bir başka söylenti.

Yaya888’e ek olarak Çinli telefon operatörü China Telecom da Weibo üzerinden iPhone 6’ya ait olduğunu iddia edilen görselin yanı sıra “Even Better.” sloganını paylaştı. Bu görselde arka kapakta 5s’tekine benzer kontrast renkler de göze çarpıyor.

Tasarım çizgisi iPhone 5s’ten farklı olması muhtemel iPhone 6, sizce yayınlanan görsellerdeki gibi mi olacak?

iphone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6

YORUMLAR
 • ugur

  ouch sorun olacağa benziyor

 • Sparrw

  Eger ıphone 6böyle cıkarsa s3den farkı hatta samsungdan farkı ne olur hani önemli olan tek elle kullanımdı böyle gelirse 5s le devam yola

 • Herkesin aksine ben o dışarıda kalan kamera kısmının kamera aparatı takma konusunda işe yarayacağını düşünüyorum

 • ajda

  Iphone 6 şimdi böyle çıkarsa iphoneluğunu kaybeder abi. Baksana 5 daha şık duruyor eski Model olmasına karşın. Apple böyle bişi çıkarmaz. Ben bu sızıntılara inanmıyorum. Bu modele zarif diyen beyinlerinde zevk algıları ayrıca çürümüş bence.

 • Chucky

  kesinlikle katılıyorum ne farkı kalır sony’nin Steve Jobs zaten karşıydı büyük ekranlı telefonlara

 • Chcky

  Ne farkı kalır sony samsungtan

 • Ewoxad

  ne farkı kalır?

 • wad

  6s daha çok satsın diye bunu çıkartıyorlar kesin

 • Aladdin Keykubat

  O çıkıntı kamera çıkarsa telefonu masaya koyduğumuzda ya da cebimizde dururken çizilmesi, kırılması veya yıpranması gayet kolay hale gelmiş olur. Apple böyle bir cihazı piyasaya sunmaz. Ya bu resim sahtedir, ya prototiptir ya da final ürün değildir, inanmayın.

 • Guest

  fark olarak ne kalacak?

 • Adnan

  olacak fark ne?

 • Sprrw

  Sonucta 4.8 inc telefon samsungun s3 ü ile aynı boyut acma kapama tusu s3le birebir aynı tipi böyle gelmez diye umuyorum gelirse tamamıyla kaliteden yoksun olacak söyle bi fark var işlemcisinden tutda uygulamalarına kadar donanımsal olarak iyi olcagı su götürmez gercek ama dedigim gibi tüm ıphone kibarlıgı kolay kullanımı biticektir daha andoıd yokken dogru durust türkiyede yurtdışından gelen cıhazım vardı güncelleme sorunu yüzünden ozamnlar bile telefona rom atartım o kadar iyi bilirim androidi bayada androıd tel kullandım bnm dicegim sudur iphone androıd cıhaz piyasasına egimlendi illa iphone alayım kullanayım derseniz iphone 5s alın gercekten ıos sever birisiyseniz bundan sonra iphone almak istemiceksiniz ki söylede bi söylede bi düşüncem var takoz iphone yerine gidin androıd cıhaz alın eger böyle olucaksa tabi iphone 6bklicez görcez

 • kingodisco

  ne farkla kalacak?

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...