TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

iPhone 7 concept

iPhone 7 konsepti Touch ID’yi trackpad’e dönüştürüyor [Video]

iPhone 7 ile ilgili konsept çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus çalışmalarını sürdüredursun tasarımcılar iPhone 7’nin konsept tasarımlarına çoktan başladı. Yeni iPhone’un nasıl görünebileceğini kendince yorumlayan tasarımcı Jermaine Smit, tasarım açısından iPhone 6’yı andırıyor.

Touch ID parmak izi sensörüne eklenen jest desteği dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Touch ID’de küçük bir trackpad deneyimi yaşayabiliyor. Kullanıcılar parmaklarını trackpad’in üzerine getirip sağa-sola doğru sürükleme işlemi yaptığında farklı bildirimler arasında geçiş yapılabiliyor. Kablosuz şarj, 12 megapiksel çift LED flaşlı kamera, 120 derecelik görüş açısına sahip 4 megapiksel ön kamera, A9X dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM iPhone 7 ile birlikte gelmesi beklenen özellikler arasında yer alıyor. Tasarım yönünden iPhone 6’dan farklı bir tasarım çizgisiyle karşımıza çıkmayı beklediğimizi iPhone 7’nin konsept videosunu yukarıdan izleyebilirsiniz.

iPhone 7

YORUMLAR
  • Çağrı Bostancı

    Bu özellik eski Blackberry cihazlarda da vardı. tabii onlarda touch id yoktu ayrı konu.

  • Patrick’in Yeşil Donu

    Aynen bir zamanlar Blackberrylerde vardı. Aynı zamanda bir ara HTC Diamond kullanmıştım yıllar önce onda da buna benzer bir şey vardı.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...