reklamı kapat
YENİ
iPhone X ve tüm özelikleri! iPhone X ve tüm özelikleri!

POPÜLER

iPhone 7 Plus ve 82.000 dolarlık Arri Alexa karşı karşıya [Video]

Apple’ın amiral gemisi telefonu iPhone 7 Plus bugüne kadar birçok profesyonel fotoğraf makinesiyle karşı karşıya geldi. Sunduğu kamera performansıyla başarı performans sergileyen iPhone 7 Plus’ın kamerası şimdi de 82.000 dolar değerindeki Arri Alexa sinema kamerasıyla karşılaştırıldı. Hollywood filmleri haricinde dünyanın en çok izlenen dizilerinden Game of Thrones’un çekimlerinde de kullanılan Arri Alexa sunduğu performansla iPhone 7 Plus’ı geride bırakıyor.

Alexa ile kaydedilen çekimlerde Arri Alexa’nın iPhone 7 Plus’a karşı bariz üstünlüğü gözler önüne seriliyor. Arri Alexa ile karşılaştırıldığında dinamik aralık ve renk değerinden yoksun olan iPhone 7 Plus’ta gürültü seviyesi de göze çarpıyor. iPhone 7 Plus’ta 4K, Arri Alexa’da Full HD video ayarı seçiliyken de karşılaştırma yapılıyor. Arri Alexa, Full HD video kaydında bile iPhone 7 Plus’tan çok daha iyi olduğu görülüyor. iPhone 7 Plus gürültü üretirken, Arri Alexa’da gürültü seviyesinin neredeyse olmadığını belirtelim. 82.000 dolarlık bir kamerada bunun normal olarak karşılanacağını da belirtmekte yarar var. iPhone 7 Plus, Arri Alexa karşısında bariz bir yenilgiye uğrasa da günlük çekimler için gayet başarılı bir kameraya sahip. Genellikle profesyonel fotoğraf makineleriyle elde edilen bokeh fotoğrafları çekmeye imkan sağlayan iPhone 7 Plus’ta 28 mm’lik F/1.8 diyaframlı geniş açı lens ve 56 mm’lik F/2.8 diyaframlı portre lens bulunuyor.

Sahip olduğu çift arka kamera, Apple’ın görüntü sinyali işlemcisi ve çeşitli yazılımlar sayesinde iPhone 7 Plus’ta arka planı bulanıklaştırmak mümkün oluyor. Arka planının bulanıklaştırılmasıyla ön plandaki kişi veya bir nesne bu özellik sayesinde ön plana çıkıyor.

YORUMLAR
ANKET

En son tanıtılan akıllı telefonlar arasında favoriniz hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...