reklamı kapat
YENİ
iPhone X ve tüm özelikleri! iPhone X ve tüm özelikleri!

POPÜLER

iPhone ile kalp ritminizi ölçün

Gün geçmiyor ki yaşanan teknolojik gelişmeler bizleri şaşırtmasın. Söz konusu gelişme bu kez sağlık alanında. Elektrokardiyografi (EKG), kalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesi anlamına geliyor. Kalple ilgili bir sıkıntı yaşadığımızda EKG çektiriyoruz, kalp ritmimizi ölçtürüyoruz. Ama artık bunu kendimiz yapabileceğiz. Üstelik de modern tıbbın kabul ettiği standartlarda.

Ocak ayı içinde Las Vegas’ta düzenlenecek CES’te tanıtımı yapılacak ürün, basit bir iPhone kapağı görünümünde. İçine iPhone 4’ünüzü yerleştirdiğiniz ve üzerinde iki adet elektrot bulunan bu kapağa sağ ve sol elinizle dokunarak ya da kapağı göğsünüze yaslayarak kalp ritminizi ölçmeniz mümkün. Tabii ki bunun için bir de uygulama çalıştırıyorsunuz.

Willem Einthoven’in icat ettiği ilk EKG makinelerinden birinin aşağıdaki fotoğraftaki gibi olduğu düşünüldüğünde iPhone ile EKG kulağa oldukça fantastik geliyor.

Willem Einthoven'ın EKG makinesi

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone ile kalp ritminizi ölçün” için 2 cevap

  1. […] kaynak swfobject.embedSWF("http://www.youtube.com/v/dY7ZQM5eah8&rel=0&fs=1&showsearch=0&showinfo=0", "vvq-6732-youtube-1", "425", "344", "9", vvqexpressinstall, vvqflashvars, vvqparams, vvqattributes); Paylaş etiketler: apple, iphone, iphone 3, iphone 3gs, iphone 4, itunes mağaza, kalp ritmi, ölçme, uygulamalarıBenzer konularİphone 4 modelleriApple iphone4 yastıklarıİphone 4 tüm özellikleriRenkli İphone 4 kılıflarıİpad kılıflı resimleriAndroid telefonlarApple iPhone 4 için ücretsiz kılıfApple iphone 4 yeni tampon kılıfıiPhone 4 anten sorununa ücretsiz bumper kılıfİphone 4 anten sorunu ile ilgili açıklama […]

  2. […] ile kalp ritmi ölçülür de tansiyon ölçülmez mi? O da yapılır elbet. Bunun için ihtiyacınız olan ise iHealth […]

ANKET

En son tanıtılan akıllı telefonlar arasında favoriniz hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...