TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

1

Japonya’da Yakuza’nın kullandığı modifiye Lamborghini’ler [Video]

Kullandığınız araba Lamborghini olsa bile yeterince dikkat çekmediğini düşünür müydünüz? Modifiye otomobiller, genellikle vasat araçların belirli parçalarının biraz da estetikten uzak bir şekilde daha dikkat çekici olduğu düşünülen yeni parçalarla değiştirilmesiyle oluşturulur. İşte bu Lamborghini’ler de benzer bir anlayışla Japonya’nın yeraltı dünyasını yöneten Yakuzalar tarafından neredeyse baştan yaratılmış.

Japonya’da yaşayan yönetmen ve sinematograf Luke Huxham geçtiğimiz yıl çektiği bir belgeselle bu yasadışı grupların oluşturduğu altkültürün izlerini sürüyor. Belgeselde, Lamborghini’lere duyduğu ilgiyi anlatan bir Yakuza olan Morohoshi-san, bunun bir heyecan arayışından çok, kendi karakterinin bir yansıması olduğunu söylüyor. Bu İtalyan harikası arabaları ilk gördüğünde 17 yaşında olduğunu belirten Morohoshi-san Lamborghini’nin onu büyülediğini ve ne pahasına olursa olsun bir Lamborghini sürmeye karar verdiğini anlatıyor.

Japon yeraltı dünyasının bu ışıltılı araçları hiç şüphe yok ki Yakuza’nın kendisini ifade edişinin ilgi çekici bir yansıması olarak göze çarpıyor.

VİDEO

YORUMLAR
  • tansu

    japonlar lamborcini’den disko topu yapmış diyebiliriz, adamlarda var bu teknoloji 🙂

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...