reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini için 2015 böyle geçti [Video]

2015’i geride bırakırken Lamborghini de kendi açısından yılı özetleyen bir video yayınladı. Videoda bu yıl içinde görücüye çıkan Lamborghini otomobillerin yanı sıra İtalyan üreticinin gelecek planlarına dair ufak ipuçları da mevcut.

Lamborghini’nin 2015 takvimi, mart ayında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’yla başlıyor. Fuarda ortaya çıkan yılın ilk Lamborghini’si, “süper spor otomobillerinin en saf hali” olarak lanse edilen Aventador LP 750-4 Superveloce olmuştu. Meşhur Nürburgring pistine de çıkan 750 beygirlik canavar, Porsche 918 Spyder’dan sonra pisti 7 saniyenin altında tamamlayabilen ikinci seri üretim otomobil ünvanını elde etti.

Hemen bir ay sonra bu kez Frankfurt Fuarı’ndayız. Gallardo’nun varisi Huracan LP-610-4 Spyder‘ın görücüye çıktığı fuar. Ferrari 488 Spider ve McLaren 650S Spider’a rakip olarak geliştirilen süper otomobil, 610 beygir güç üreten 5,2 litre hacimli V10 motor bloğuyla dikkat çekmişti. Yılın kapanış fuarı Los Angeles’ta ise karşımıza 580 beygirlik nispeten daha güçsüz Huracan LP 580-2 çıktı. Ancak safkan spor otomobil tutkunları için bu rakamların hiçbir önemi yoktu.

YORUMLAR