TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

LG Nexus 5 incelemesi

Yeni Nexus için de LG’yi tercih eden Google, doğru bir hamle yapmış gibi görünüyor. Nexus 5; sadeliği, gücü ve KitKat’ın kattıklarıyla en başarılı Android’li akıllı telefonların başını çekiyor.

Nexus serisi akıllı telefonlarla Android ekosistemine sade ve güçlü cihazlar eklemeye devam eden Google, Nexus 5 ile çıtayı biraz daha yukarı taşımayı başarmış. Tasarım anlamında en iddiasız Android’li cihazlar arasında gösterebileceğimiz telefon, öte yandan bu sadeliğiyle hayranlık yaratmayı da başarıyor. Görünümünde rahatsız edici, göze batan hiçbir öğe yok. Google ve LG’nin iş birliği en güzel meyvesini vermiş desek yalan olmaz. 5 inç büyüklüğündeki ekran, telefonu bir önceki Nexus’a göre biraz büyütmüş ancak ekran çerçevesinin darlığı, telefonun gereksiz yere büyümesinin önüne geçmiş. Simsiyah ekran, neredeyse kasanın siyahıyla eş bir tonda. Bu da ilk bakışta Nexus 5’in etkileyiciliğini artırıyor. Yeni Nexus’un da iki farklı rengi bulunuyor. Siyah model baştan aşağı mat bir gövdeye sahipken beyaz modelde arka kapak mat beyaz.
LG Nexus 5
Kenar çerçevesi parlak siyah olan beyaz Nexus 5’te bir diğer beyazlık daire şeklinde ahizenin içinde. Arkalarında büyükçe bir “nexus” logosu kazılı olan her iki model de oldukça hoş görünüyor. Ancak ekip olarak tercihimizin mat siyahtan yana olduğunu belirtelim.
LG Nexus 5
Telefonun sağ yanında SIM kart yuvası ve güç tuşu, üstünde kulaklık girişi, solunda ses tuşu ve altında ise hoparlör ile micro-USB girişi yer alıyor. Hem güç hem de ses tuşu seramikten. Seramik malzeme bu tuşların sağlamlığını artırdığı gibi daha da güzel görünmesini sağlamış. Nexus 5’in en dikkat çeken tasarım detayı arka yüzündeki büyük kamera dairesi. Sıra dışı büyüklükte olan ama rahatsız etmeyen bu dairenin hemen altında LED flaş bulunuyor.

YORUMLAR
 • Cagatay

  Nexus 4 um var . Bunun Tasarımı dışında her şeyini beğendim . umarım kamera 4 fen daha iyidir . Nexus umun tek begenmedigim yanı kamerası.

 • Güney Şar

  Nexus 4 sahibiydim kamerasından memnundum ama pil gerçekten sıkıntıydı bunun hala devam etmesi çok kötü.

 • Sefa KOÇ

  Bayağı incelemişsiniz ama batarya ile ilgili hiçbir şey yok. İLGİNÇ

 • Barış Karaarslan

  2300 miliamper

 • tekin

  lg her cihazında bir önceki yetersiz kalan kısmı iyileştirip öyle sunuyor. Nexus 5’te de bence Nexus 4’te sorun yaratan şeyler ortadan kaldırılmıştır. ayrıca özelliklerinin güçlü bir performansa sahip olduğu belli

 • yunus

  nexus 5 herşeyiyle cok iyi bir telefon bence şimdi bide yeni renkleri cıkıcakmış piyasayı karıştırır yeni bir akım başlıyor bence

 • bir kaç gündür kullanıyorum. note 2’den sonra pil kapasitesinin nispeten küçük ekran nedeniyle çok da yetersiz olmadığını düşünüyorum. malzeme kalitesi kalburüstü. en büyük tasarım eksisi hoparlörlerin ızgaraları olarak gösterilebilir, yanında gelen şarj cihazının kalitesi de yerlerde sürünüyor.
  ekran yüksek kaliteli, ilk bakışta biraz soluk renklere sahip olduğu söylenebilir ama renk doğruluğu olarak fena değil, daha ciddi kullanıcılar datacolor spyder ile renk profili yaratmalılar zaten.
  ağırlığı, ele oturuşu vb. ergonomik detayları oldukça iyi.
  performansı müthiş.
  nexus serisi meraklıları için daha iyisi google play edition olacaktır.
  bu telefonun bence en büyük eksisi ülkemizde sadece 16gb seçeneğine sahip olması olarak gösterilebilir.

 • Sergio

  2 haftadır kullanıyorum. Iphone5’ten gectım.Pilden sıkayet edemeyecegım. Bence tasarımı da oldukca basarılı. Ben begendım

 • Hüseyin

  O belli zaten de yorum hiç yok. Performansı nasıl detay yok

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...