reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes mühendislerinden vahşileştirme operasyonu: E-Serisi All Terrain 4×4²

21 Temmuz 2017

Marka içerisindeki bir ekip tarafından gerçekleştirilen proje, bir anda en çok arzulanan Mercedes modellerinden birisi haline geldi.

G-Serisi ile otomobil tarihine bir ikon armağan eden Mercedes’in, binek sınıfta olduğu kadar SUV sınıfında da başarılı modeller ortaya koyduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliyoruz. Bu hafta içerisinde X-Class‘ın üretime hazır versiyonunu tanıtarak premium pickup sınıfında ilk örneğini kullanıcılarla buluşturan marka içerisinde, bir yandan da projeler devam ediyor. Eylül 2016’da E-Serisi ailesine katılan All Terrain versiyonuyla binek segmentteki “arazi aracını” sokaklara çıkartan Mercedes mühendisleri, bu modelini belki de ruhuna en uygun bir şekilde yeniden yorumladı. E-Serisi All Terrain’i yerden yüksek SUV formuna getiren ekip, aklında benzer bir projeyi hayata geçirmek olan meraklılara da fazlasıyla ilham kaynadığı olmaya aday.


Aracın yerden yüksekliğini artırmak adına işe lastik, jant ve süspansiyonlardan başlayan Mercedes mühendisleri, jant tercihinin büyüklüğünü 16 inç olarak belirliyor. 31 inç‘lik lastiklerle tamamlanan bu bölümde aracın altyapısı üzerinde fazla bir değişim yapılmadığını söyleyebiliriz. Kaputunun altında turbo beslemeye sahip 3.5 litre hacimli V6 motorun görev yaptığı E-Class All Terrain 4×4² 328 beygirlik bir güçle her türlü zeminin üzerinden gelmek konusunda fazlasıyla iddialı. Yapılan bu projenin ardından kısa sürede ilgi odağına gelen E-Class All Terrain 4×4²’in sınırlı üretim olarak Mercedes özel versiyonlarına katılabileceği konuşuluyor. Bu talepler üzerine Mercedes’in somut adım atıp atmayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

YORUMLAR