reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

talko
1

Microsoft mesajlaşma uygulaması Talko’yu satın aldı

Microsoft, mesajlaşma uygulaması Talko’yu satın aldığını duyurdu. Microsoft’un eski çalışanlarından ve  gelişmiş bir haberleşme ve ortak çalışma yazılımı Lotus Notes’ta imzası bulunan Ray Ozzie tarafından kurulan Talko, kurumlara ve kullanıcılara sesli iletişim kurma imkanı sunuyordu. Ray Ozzie’nin, Microsoft’un bulut servislerine yönelmesine İnternet Servisleri Parçalanması isimli notuyla katkı sağladığını belirtelim.

Microsoft, Talko’yu bünyesine katarak Skype ve Skype for Business uygulamalarını daha da geliştirmeyi planlıyor. Kurumlara yönelik geliştirilen uygulamanın başındaki isim olan Ray Ozzie’nin tekrardan Microsoft’a dönmeyeceği belirtiliyor. Talko’daki diğer çalışanların ise Microsoft’un bünyesine katılacağı ifade ediliyor. Mesajlaşma uygulaması Talko önümüzdeki aylarda kullanımına son verilip, Skype ve Skype for Business uygulamalarına entegre edilecek.

YORUMLAR
  • Skype daha da gelişecek.Yakında “Facebook” un kullanımı daha da azalacak.Facebook’u zaten pek fazla sevmiyorum.İnsanlarla mesajlaşmak için kullanıyorum.Skype’a eğer gönderi ve paylaşım özellikleri gelirse çok tutulabilir.Microsoft bunu da göz önünde bulundurmalı..

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...