reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

4

Microsoft’un geleceğe açılan penceresi [Video]

Son olarak HoloLens ile teknoloji dünyasında bomba etkisi yaratan Microsoft, geleceğin dünyasının nasıl şekilleneceğini ve ne tür teknolojilerin kullanılacağını gösteren, şirketin gelecek vizyonu videosunu yayınladı.

Gelecek 5 ila 10 yıl içerisinde dünyada nasıl gelişmeler yaşanacağını konu edinen videoda dokunmatik ekranların artık hayatımızın her noktasında kullanılmaya başladığı görülüyor. Videoda duvarların, masaların ve hatta kağıtların bile dokunmatik yüzeye dönüşmüş olması dikkat çekiyor. Windows 8 ile birlikte birbiriyle bağlantılı platformlar üzerinde yoğunlaşan Microsoft, gelecek vizyonunu anlattığı videoda da bu uyumun gelecekte neler sağlayacağını gösteriyor. Birbiriyle bağlantılı ekranlar arasında kolaylıkla görüntü aktarımı gerçekleştirilebiliyor ve bir ekranda yapılan işleme diğer ekranlardan devam ediliyor.

HoloLens ile hologram görüntüleri hayatımıza sokmaya hazırlanan Microsoft’un bu videosunda da hologramın ön planda olduğu görülüyor. Microsoft’un düşüncesine göre ileride hologram teknolojisi çok daha yaygın olarak kullanılıyor ve gündelik hayatımızın ayrılmaz parçalarından biri haline geliyor. 10 yıl içerisinde bu teknolojiye sahip olup olmayacağımız bilinmiyor ancak yine de gösterilen teknolojilerin heyecan verici olduğunu itiraf etmek gerekiyor.
VİDEO

YORUMLAR
 • fersad

  microsoft geberse bu videodakileri yapamaz, buradaki uygulamaların çoğu applenin zaten…

 • Tunç Gürses

  Şaka yaptığınızı varsayıyorum. Ağzı olan konuşuyor.

 • AzX66

  Sanırsam appleın uygulaması derken büyük ekranları söylüyorsun ne de olsa apple büyüdü değilmi bigger than bigger anca ekranı büyütür zaten

 • atakan

  adamlar videoda gözlüksüz hologram falan gösteriyor , denizin altında bile herşeyi inceleyebileceğimiz şeyleri gösteriyor , robot gibi kameralar gösteriyor , incecik çerçevesiz ekranlar gösteriyor.kıvrılan ekranlar gösteriyor , ama haberi yazan editörümüz : iki ekran arasında çok kolay bir şekilde görüntü aktarımı yapabilicez yazmış :):)

  yani videodakilerin olabileceğine hiç ihtimal vermiyor heralde

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...