TEST ETTİK
Nintendo Switch incelemesi Nintendo Switch incelemesi

POPÜLER

Mırıldanmaları notaya çeviren akıllı telefon uygulaması [Video]

Müzik, film ve interaktif olmak üzere üç bölümden oluşan ve ABD’nin en ünlü festivallerinden sayılan Austin, Teksas’taki SXSW festivalinin katılımcılarından biri de Samsung’du. Müziğe olan ilgisi hobinin de ötesine geçenleri sevindirecek bir uygulamasını tanıtan Samsung, mırıldanarak söylediğiniz melodileri notalara dökebiliyor.

samsung hum on

Hum On! adını taşıyan ve henüz beta aşamasında olan uygulama aracılığıyla kullanıcı, mırıldandığı melodiyi herhangi bir çaba sarf etmeden portre üzerindeki notalar haline getirebiliyor. Tabii bunu yaparken uygulama sesin duraksamalarına ve iniş çıkışlarına bakarak nota ölçülerini de doğru olarak ayarlıyor. Hum On! dinlediği melodiyi anlık olarak notaya çeviriyor ve ardından klasik, rock veya R&B türüne göre ayarlayıp kullanıcıya dinletebiliyor.

Uygulama geliştiricileri Hum On! uygulamasının ses tanıma tutarlılığı üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı henüz belli değil. Fakat anlık olarak akla gelen melodiyi sadece mırıldanarak notalara dökme kolaylığı sağladığı için müzisyen ve bestekarların ilgisini çekeceği kesin.

YORUMLAR
ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...