reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

Need for Speed incelemesi

Kaçıncı kez başa sardığını artık unuttuğumuz Need for Speed serisi, yeniden takılarından kurtulup kendisine temiz bir sayfa açıyor. Yapısal olarak “Underground” serisine benzerliği ile dikkat çeken bu seneki Need for Speed, Tomb Raider’a yarayan yeni başlangıçtan pek de istediği sonucu alamıyor

Açık konuşmak gerekirse Need for Speed ismi Criterion Games’in eline geçtiğinde çok ümitlenmiştik. Burnuot serisi ile harikalar yaratmış olan bu firmanın Need for Speed ile neler yapabileceğini tahmin bile edemiyorduk zira. Kendileri de bu beklentileri boşa çıkarmadı. Gerek Hot Pursuit, gerekse de Most Wanted ile hiç de fena olmayan bir kalite ortaya çıkardılar (Rivals da kötü sayılmazdı hani). Ancak seri şimdi başka bir firmanın, İsveç ve İngiltere merkezli Ghost Games’in ellerinde.

Tabii bu tam anlamıyla bir ayrılık sayılmaz çünkü Criterion ekibinin yüzde 80’i Ghost Games bünyesine geçmiş durumda. Kısacası olaya hakim isimlerin bu oyun üzerinde çalışmış olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tanıtım videoları da bunu kanıtlar nitelikteydi. Need for Speed, sadece o videolar sebebiyle dahi son yılların en çok beklenen yarış oyunlarından birisi haline geldi. Ancak video ile oyunun birbirini tutmadığını daha önce pek çok kez görmedik mi zaten?

YORUMLAR
  • Nerde pc platformu. Zayıf birn inceleme gibi geldi diğer hangi oyunlar daha etkileyici buna karşıda bu puanı aldı anlayamadım.
    http://www.needforspeed.com/buy

  • yorumum neden siliniyor. puanlamayı neye göre yaptınız ve pc platformu için yok. eksiklerini söylemek yanlış mı?

  • İncelemeyi okudum emeklerinize sağlık. Oyun için pc sürümü çıkmadı platform belirtilen bir hata ve oyun hangi yarış oyunlarıyla kıyaslanıyorda puanı belirleniyor.

  • Turgut Uç

    Merhaba,

    Oyunların platformunu belirtirken, çok uzak tarihli olmadığı sürece çıkacağı tüm platformları ekliyoruz. Mesela burada NFS’nin PC sürümü 2016’nın ilk çeyreğinde muhtemelen çıkacağından platformlar içerisine dahil ettik. Ancak mesela Tomb Raider’ın PS4 sürümü 1 sene sonra çıkacağı için dahil etmemiştik. Durum bundan ibarettir.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...