TEST ETTİK
Huawei P9 lite 2017 incelemesi Huawei P9 lite 2017 incelemesi

POPÜLER

Nefes kesen, interaktif Game of Thrones e-kitapları satışta [Video]

Heyecanla takip edilen Game of Thrones, 20’nci yaşını kutluyor. George R. R. Martin‘in kaleme aldığı A Song of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Dansı) serisinin başlaması üzerinden tam 20 sene geçti. Bu kilometre taşı hayranlara özel hazırlanan içeriklerle kutlanıyor. Bunlardan biri ise Apple‘a özel hazırlanan e-kitaplar.

HBO‘nun televizyona uyarladığı Game of Thrones başarısıyla adından sıkça söz ettiriyor. Şimdilerde heyecanla izlediğimiz Westeros‘un karmaşık dünyası aslen George R. R. Martin tarafından uzun zaman önce yaratılmıştı. Televizyonda ödüle doymayan hikaye yirminci yaşına ulaştı. Bu önemli olayı kutlamak için hazırlanan e-kitap serisi ise koleksiyonunuza eklemek isteyeceğiniz cinsten.

Apple’ın iBooks platformu için özel olarak hazırlanan serinin ilk kitabı A Game of Thrones: Enhanced Edition yayınlandı. E-kitap serisinin özelliği ise oldukça karışık olan bu destansı hikayeyi okumayı kolaylaştırması. E-kitapta interaktif karakter haritaları, önemli ailelerin kısa tarihi, karakter veya mekanlara dair ufak açıklamalar ve çok daha fazlası yer alıyor. Örneğin bir karakterin ismi geçtiğinde üzerine tıklayıp onu en son nerede gördüğümüzü, o sırada neler yaptığını hatırlayabiliyoruz. Eğer hikayeye yeni bir karakter dahil olursa, yine ismine tıklayarak ona dair temel bilgileri öğrenmek de mümkün. Bunun yanında eklenen yeni bir bölümde 92 önemli ailenin mührü, kullandıkları sembol ve şimdiye kadar müttefik oldukları diğer haneleri görebiliyoruz.


Tüm bu özellikleri bir arada sunan A Game of Thrones: Enhanced Edition iBooks’a özel olarak 9 dolardan satışa çıkarıldı. Serinin kalan kitapları ise 11,99 dolar fiyat etiketiyle ön siparişte. Kitaplar, Türkiye hesabıyla satın alınamıyor ancak seriyi iBooks üzerinden Amerika App Store hesabıyla satın almak mümkün.

YORUMLAR
ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...