reklamı kapat

POPÜLER

Nexus 5’in pil problemini Android L çözecek

Nexus 5 sahiplerinin uzunca bir süredir yaşadığı pil sorunu nihayet çözüme kavuşuyor. Görünüşe göre Google, Nexus 5’lerdeki kamera kaynaklı pil sıkıntısını Android L sayesinde çözecek.

Henüz birçok kişi farkında olmasa da Nexus 5’lerde bir süredir “mm-qcamera-daemon” adlı bir bug bulunuyor. Telefonun pilini adeta sömüren bu bug, her telefonda karşılaşılmasa da birçok Nexus 5 sahibinin belirttiğine göre her geçen gün daha çok telefona bulaşıyor. Ve nihayet bu sıkıntı Android L ile birlikte çözüme kavuşmak üzere. Google konuyla ilgili resmi açıklama yapmasa da Google Issue Tracker’da söz konusu bug’ın bir sonraki büyük Android güncellemesiyle hallolacağı söyleniyor. Burada bahsedilen “büyük güncelleme” ile şüphesiz Android L’den bahsediliyor. Android L’in duyrulmasına 1 ay kaldığını düşünürsek, Nexus 5 sahiplerinin çok beklemeden pil sorunundan kurtulacaklarını söyleyebiliriz.

nexus2cee_Screenshot_2014-06-29-07-21-45_thumb

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nexus 5’in pil problemini Android L çözecek” için 2 cevap

  1. wad dedi ki:

    bug a bak üreticinin ana telefonu sözde

  2. schizophrenia dedi ki:

    4.4.3 ile kamera uygulamasının bu problemi için bir yama gelmişti zaten, 4.4.4 kullanıcılarında da bu probleme rastlanmıyor.