YENİ
PS4 Pro incelemesi PS4 Pro incelemesi

POPÜLER

wiim9
wiim6
wiim7
wiim10
wiim8
wiim22
wiim5
wiim11
wiim12
wiim13
wiim14
wiim15
wiim16
wiim17
wiim18
wiim19
wiim20
wiim21
wiim23
wiim25
wiim24
wiim27
wiim26
wiim4
wiim1

Nintendo’nun acilen üretmesi gereken akıllı telefon konsepti [Video]

06 Ağustos 2015

Tasarımcıların Apple‘dan sonra en sevdiği firma Nintendo olabilir. Bugüne kadar Nintendo için tasarlanmış sayısız cihaz tasarımına bir yenisini daha ekleniyor. Tasarım konusunda oldukça farklılaşsalar da tasarımcıların ortak olduğu bir nokta var; o da Nintendo’nun artık bir akıllı telefon üretmesi gerektiği.

Geçtiğimiz ay yazdığımız Pierre Cerveau’un Smart Boy tasarımından sonra bu kez de Alman CURVED/labs‘in Nintendo için yeni bir konsepti var. Smart Boy’a kıyasla çok daha modern hatlara sahip olan konsept Nintendo’nun daha yeni cihazlarından ilham alıyor. Wii m isimli cihaz yuvarlak hatlara sahip. Cihazın arkasında yer alan, sağa ve sola açılabilen kızaklı bölmeler sayesinde oyun konsoluna dönüşen telefonun 4,5 inç boyutundaki ekranının altında bir ana ekran tuşu bulunuyor. Sadece 9 mm kalınlığında olan telefonun kızaklı tasarımını göz önüne alacak olursak oldukça ince olduğunu söyleyebiliriz. Siyah ve beyaz renk seçeneğine sahip olan Wii m’in modelleri arasında sadece oyun kontrol tuşları farklılık gösteriyor. Beyaz olan klasik NES’ten ilham alırken siyah olan Wii’nin modernliğini tuşlara yansıtıyor.

Android işletim sistemine sahip olan Wii m, Wii-UI ile özelleştirilmiş eğlenceli ve renkli arayüzüyle de dikkat çekiyor. 64 GB hafızaya sahip olan cihazda Wii oyun menüsü bulunuyor. Wii ve WiiU oyunları Wi-Fi aracılığıyla cihaz üzerinden de oynanabiliyor. Wii m, 8 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kameraya sahip. Ayrıca cihazda kablosuz şarj özelliği olduğunu da belirtelim. CURVED/labs’in Nintendo’ya bir de mesajı var: “Önemli değil Nintendo. Şimdi bu telefonu yap lütfen.”

VİDEO

YORUMLAR
ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...