TEST ETTİK
Sony Xperia XZ Premium incelemesi Sony Xperia XZ Premium incelemesi

POPÜLER

Sanal Gerçeklik Rehberi

Dört duvar arasına sıkışmış 4D sinemaları ve popüleritesi her geçen gün azalan 3D gözlükleri unutun! Sanal gerçeklik tüm duyularımızı harekete geçirmeye hazır!

Uçaktan atlama riskini almadan hava dalışı yapabilsek veya çetin bir savaşın tam ortasına düşsek ama fiziksel bir yara almasak ya da hayvan fobisini gerçekten korktuğumuz hayvanların arasında kalmadan atlatabilsek nasıl olurdu? Cevabınızı biliyor ve büyük sırrı sizinle paylaşıyoruz. Sanal gerçeklik, tüm bu saydıklarımızı ve daha fazlasını bize sunmak için hazırlanıyor, hatta kapımıza dayandı bile!

Sanal gerçeklik kısaca gerçek fiziksel koşulları veya hayal edilen bir dünyayı bilgisayar desteğiyle modelleyerek; tat, koku, ses, dokunma gibi birçok farklı hissi gerçekmiş gibi deneyimleme şansı sunan sanal bir çevredir. Sanal gerçekliğin ilk örneği olarak ressam ve mimar Baldassare Peruzzi’nin 1860’larda ortaya çıkardığı eseri Sala delle Prospettive gösteriliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sanal Gerçeklik Rehberi” için bir cevap

  1. SERKAN İRİSLİ dedi ki:

    Sony hepsinden bir adım önde olacak neden derseniz. Fiyat aralığı tabiki şu an itibariyle oculus rift için ortalama 2100-2500 dolar arası bir ödeme yapmak zorundasınız çümkü maalesef kullandığımız grafik işlemciler yetersiz kalıyor. Yeni bir pc yada laptop ayrıca oculus un uçuk olacak TR fiyatlarıyla alınması PS4 VR a göre çok daha zor. Ama Ekim ayında çıkacak PS4 VR ın fiyatı çok daha makul olacak ps4 ile birlikte almaya kalksanız bile toplam rakam 1000 doları geçmeyecek. Oyun devi PS nin ise yelpazesi normal olarak çok daha geniş olacaktır. Hatta oyunların çoğu hazır durumda…