reklamı kapat

POPÜLER

Suya sabuna dokunan akıllı telefon [Video]

Su geçirmez telefonlar artık fazlasıyla normal ve şaşırtıcı değil. Bu sebeple Japon şirket Kyocera dilediğiniz gibi köpürte köpürte temizleyebileceğiniz yeni telefon modelini duyurdu.

Digno Rafre, pembe, beyaz ve lacivert renk seçenekleriyle sıradan bir dokunmatik Android cihaz gibi görünüyor olabilir. Ancak germafobikler (temizlik hastası) için ideal telefon. Her ne kadar su geçirmez telefonları yıkayabilsek de “sabun geçirmez” olan Digno Rafre, telefonunuz kirlendiğinde anında köpükler içine yatırabileceğiniz bir cihaz. Ekrandaki dokunmatik panelin ıslakken dahi çalıştığı belirtilen cihazın arka kapağında LG’nin Flex modellerindekine benzer çizilmelere karşı kendini iyileştiren malzeme kullanılıyor.

digno1
Android 5.1 işletim sistemiyle gelen Digno Rafre, 5 inç boyutundaki ekranında 720p çözünürlük sunuyor. 10,1 mm kalınlığıyla inceliğin yanına pek yaklaşamayan cihazda 3.000 mAh gücünde pil yer alıyor. 13 megapiksel arka kameranın da bulunduğu cihaz cuma günü yaklaşık 465 dolar fiyat etiketiyle Japonya’da satışa sunulacak.

YORUMLAR