TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

kuratas
4

Tek insanla Voltran’ı oluşturan 1 milyon dolarlık robot [Video]

İçine girip araba kullanır gibi yönetebileceğiniz bir robot fikri artık uzak değil. Hatta böyle bir “şeyi” gerçek anlamda satın almak bile mümkün. Amazon Japonya’da ortaya çıkan Kuratas adlı “insanlı” robot, çılgın Japon mühendislerin yapacaklarının bir sınırı olmadığını bir kez daha kanıtlıyor.

Japon şirket Suidobashi tarafından geliştirilen ve ilk prototipi 2012 yılında tanıtılan Kuratas, Japon animelerden ilham alınarak tasarlanmış. 4.500 kg ağırlığında ve yaklaşık 4 metre uzunluğundaki mekanik robot, içinde taşıdığı insan tarafından yönetildiği gibi 3G yoluyla uzaktan da kontrol edilebiliyor. Şu an için yürüme yeteneği bulunmayan Kuratas, bacaklarındaki tekerlekler vasıtasıyla saatte 10 km hızla hareket ediyor. Kuratas’ın en ilgi çekici ve korkutucu özelliği ise “koluna” yerleştirilen ve saniyede 6 bin mermi atabilen otomatik silah. Elbette bu mitralyöz biçimindeki döner silahın su şişesi, oyuncak veya en fazla havai fişek fırlatmak için kullanılacağı aşikar.

kuratas
Amazon’un Japonya sitesinde (ne yazık ki silahsız haliyle) satışa sunulan Kuratas’a sahip olmak için 1 milyon doları gözden çıkarmak gerekiyor. Bir Voltran olmasa da Kuratas’ın ileride çok canlar yakacağını söyleyebiliriz. Eğer satın alma gibi bir düşünceniz varsa, Kuratas’ı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
 • alijmal

  ne berbat bi sunum .. bir milyon doalrlık robot yapmışlar tanıtım videosuna bak . o yapon kız kadar itici bişeyde görmedim. arkaplanda kullanılan müzikte berbat

 • basit değil gerçek

  Değerli teknoloji okurları yapılan robot bu değil yalnız sizleri bu tür olaylara alıştırmak için görsel algınızı oturtmak için böyle basıt bir prototip ile sunum yapılıyor neden mi biraz da siz okuyun araştırın derim.

 • Aradakalan

  Doğrudur…

 • shadow

  1)Bu robotların yapılabileceği

  2)Çok yakında gelişmiş Ülkelerde bu tarz robotların devriye yapacağı veya görev alacağına alıştırılıyor .)

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...