YENİ
Huawei Mate 10 Pro ilk bakış Huawei Mate 10 Pro ilk bakış

POPÜLER

Tesla’dan uygun fiyatlı iki yeni Model S

Tesla, geçen ay tasarımın ve yazılım güncellemeleri alan Tesla Model S’in daha uygun fiyatlı iki yeni modelini tanıttı. Model S 60 ve Model 60D adını taşıyan otomobillerle Tesla, daha uygun fiyat seviyesine ulaşabilmek için batarya kapasitesini yazılımla sınırlamış.

Yeni Model S 60, 320 kilometreden fazla menzile sahip ve 0-100 km/s hızlanmasını 5,5 saniyede yapabiliyor. Maksimum hızı 210 km/s olan Model S 60, 66 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Tesla, benzinli otomobillerin yıllık 1.000 ile 1.500 dolar arası değişen benzin masrafları da çıkarıldığında Model S 60’ın aslında 50 bin dolarlık harcamaya denk geldiğinin de altını çiziyor.

Otomobillerin her ikisinde de 75kWh kapasiteli piller bulunsa da batarya üniteleri yazılımla sınırlandırılmış durumda. Zaman içinde Model S 60 ve 60D sahiplerine 75kWh pil kapasitesine yazılım güncellemesi seçeneği sunuluyor. Her iki otomobil de elbette otopilot yazılımına sahip. Fakat kullanıcıların bu özelliği kullanabilmek için de güncelleme satın almaları gerekecek.

YORUMLAR
ANKET

En son tanıtılan akıllı telefonlar arasında favoriniz hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...