reklamı kapat

POPÜLER

Tüketicimiz her şeyin merkezinde


Özlem FİDANCI

Philips Türkiye
Genel Müdürü

LOG Ocak 2008

Philips güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı bir ‘Sağlık ve İyi Yaşam’ şirketidir. Sağlık bakım, aydınlatma ve yaşam tarzı alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketiciyi her şeyin merkezine koyarak ‘Sense and Simplicity’ marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Philips global olarak kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları, ütüler, kahve makinaları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Bunlara ek olarak Türkiye’de ayrıca müzik aksesuarları, kulaklıklar, erkek saç-sakal bakımı, katı meyve sıkacağı, saç bakım ürünleri, torbasız süpürgelerde de pazar lideridir.

REKABETE GÖRE FARKIMIZ
Philips marka vaadi olan ‘Sense and Simplicity’ ile rakiplere göre farkını ortaya koymaktadır. Bu vaadimiz tüketiciye sunduğumuz her ürünün üç önemli dayanak noktasını işaret etmektedir: 1. Kullanımı kolay olan 2. Tüketici ihtiyaçları etrafında örülmüş, onlar için tasarlanmış  3. Her bakımdan varolan diğer çözümlere göre farklı ve üstün bir teknoloji ile donatılmış olan ürün ve hizmetleri hedefleyen bir marka vaadi ve kendini farklılaştıran dev bir marka: Philips.Sense and Simplicity marka sözümüzü en iyi temsil eden yaşam tarzı ürünleri arasında; Ambilight Flat TV’ler, Aurea Flat TV, Alu Katı meyve sıkacağı, Cool Skin Nivea for men nemlendiricili tıraş makinası, Ambisound ev sinema sistemi, amBX üç boyutlu oyun deneyimi, LivingColor, Wake-up Light benzeri ürünler sayılabilir. Bu ürünlerin birçoğu Türk tüketicisinin de beğensini kazanmıştır.

TÜKETİCİ İLİŞKİLERİMİZ
Philips olarak tüketici ile aramızda cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren kurulmuş ve hala devam eden çok sıcak bir ilişki vardır. Türk tüketicisi Philips markasını benimsemiş, sahiplenmiştir. Büyük şehirlerden  Anadolu’daki en küçük yerleşim birimlerine kadar Philips sevilen, kullanılan ve takdir gören bir markadır. Ürünlerimizin kalitesi, dayanıklılığı ve marka sözümüze uygunluğu bu sağlam ilişkinin temelini oluşturur. Bize çok enteresan tüketici mektupları ulaşır. Örneğin; “Henüz yeni evlenmişken almış olduğumuz saç kurutma makinası, kızımızı büyüttü, evlendirdi, oğlumuz okuldan mezun oldu, o hala çalışıyor…” “Benim tıraş makinem 25 yıllık, hala çalışıyor, siz nasıl para kazanıyorsunuz” gibi. Bu tür bir tüketici takdiri gerçekten Philips’in arkasındaki en büyük güçlerden biridir.

HEDEFLERİMİZ
Marka sözümüze paralel olarak Türkiye’deki güçlü konumumuzu pekiştirmek, yaşam tarzı kategorisinde pazar liderliğimizi sürdürmek en büyük hedefimiz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Özellikle LCD Flat TV’lerda farkımızı ortaya koyarak Ambilight televizyonlarımızla hem izleme keyfini en üst seviyeye çıkarmayı, hem görsel zenginliği artırmayı planlıyoruz. Görüntüyü olduğundan daha büyük bir alana yayan, yayındaki duygu ve hareketi evinize getiren ve yalnızca Philips LCD televizyonlarda bulunan ambilight teknolojisi en büyük rekabet avantajımız. Bu sayede son aylarda bir önceki döneme göre pazar payımız önemli ölçüde artmaya devam ediyor. Bunun dışında erkeklerin günlük yaşam döngüsünün bir parçası olan tıraş olmayı, keyif haline getiren Cool Skin nemlendiricili tıraş makinası ile daha çok kişiye ulaşmayı planlıyoruz. Philips Tüketici Yaşam Tarzı ürünleri her yerde olmaya devam edecek. Bayanlar için de pratik ve cazip saç modelleri yaratmak artık çok daha kolay bir hale geliyor ve Philips olarak bu alanda çok başarılı. Türkiye’deki kadınlar görünümlerindeki radikal değişikliğe öncelikle saçlarıyla başlıyor. Avrupa trendlerine artık daha da yakın olan kadınların saçları için kullandığı bakım aletlerindeki çeşitlilik de gün geçtikçe artıyor. Saçlarını bu aletler sayesinde daha kolay şekle sokabilen kadınlar artık saçlarını daha çok seviyor. Bu pazardaki gelişime ayak uydurmayı ve ürünleriyle ön plana çıkmayı başaran Philips, kadınların trendi yakın takip etmesine yardımcı olacak yepyeni ürünlerle pazardaki yerini alıyor. Bu alandaki ilgiye duyarsız kalmayan Philips, saç kurutma makinelerinde yüzde 25’lik, saç şekillendiricilerinde ise yüzde 35’lik pazar payı ile lider marka konumunda yer alıyor. Philips saç bakım aletlerinin yanı sıra saç ile ilgili trendleri de yakından takip etmeye çalışıyor. ‘Moda show’ların vazgeçilmez ismi Andy Uffels ile son trendleri, etkili ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirebilecek çözümler üzerinde çalışıyor. Daha birçok üründe yenilikler ve yeni çözümler Türk tüketicisiyle buluşacak, Philips buluşturacak. Global ekonomilerdeki problemlere rağmen fırsatları görüyoruz ve başarıyı bu sayede yakalayacağız.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Tüketicimiz her şeyin merkezinde” için 4 cevap

 1. naif dedi ki:

  Ben nevşehir İl Jandarma komutanlığında görev yapmaktayım. Görevli olduğum esnada bir operasyonda telefonumu kayalıklarda düşürdüm. Telefonumun markası Philips Xenium markadır. Bu konu ile ilgli sanırım herhangi bir garanti kapsamında bir uygulama bulunmamaktadır. Vatan için canını seferber eden biz ordu mensupları için bu tür durumlarında garanti kapsamına alınması için ne yapmamış gerekiyor bilmiyorum. konu ile ilgili bana bilgi verirseniz vede yardımcı olursanız sevinirim. 0505 745 48 42 telefon numaram. teşekkürler.

 2. ayşe dedi ki:

  İyi günler
  ürünlerinize ve kalitenize diyecek sözümüz yok ancak servis ağınız için hiç iyi şeyler söyleyemeyeceğim.
  servisleriniz az aynı zamanda çok ilgisizler.Bursada oturuyorum şehrin batısından doğusuna koskoca halı yıkama makinası,ütü vs. taşıyorum günler sonra haber gelmediği için uğruyorum hala bakılmamış
  ps eloktronıke en son 6 temmuz 2012 tarihinde bir ütü bıraktım. 10 gün önce özellikle uğrayıp sorduğumda masanın üzerinde bakılıyor aranıp bilgilendirileceksiniz dendi.birkaçgün önce telefon edip sorduğumda yine bakılıyor yanıtını aldım. servise gittiğimde oraya gelen herkes aynı sıkıntılardan ve servis ücretlerinizin çok yüksek olduğundan yakınıyordu.
  Geçen hafta ihtiyacım olan blender için tavsiye edilmesine rağmen kesinlikle sizin ürününüzü almak istemedim ve başka marka tercih ettim.bundan sonra da almayı hiç düşünmem sanırım.

 3. engin güneş dedi ki:

  11,06,2012 tarihinde media market den aldığım phlips markalı tv’im de 1 ay kullandıktan sonra çıkan arıza nedeniyle çağırdığım yetkili servis sonucu arıza tekrar devam etti. bu süre zarfında toplamda 3 sefer yetkili servis tarafından işlem gördü. her gittğinde 1 hafta serviste kaldı 3 aylık televizyonumu 1 ay bile kullanamadım. ama her seferinde aynı sorunu tekrar yapmaya devam ediyor. şuanda serviste işlem görmeye devam ediyor ve ben televizyon izleyemiyorum. servisten bana söylenen televizyonun orda bir sorun yaratmadığı fakat buna karşı bende evde yarattığı sorunu video ya çekip yetkili arkadaşlara ilettim. bunun üzerine sorunu kendileride gördü ama bana serviste bir sorunla karşılaşmadığımızı söyleyip beni başlarından salıyorlar.
  nasıl bir marka satıyorsunuz ki her birimi aramamıza rağmen herkes başka birine yönlendiriyor size dönücez demelerine rağmen 1 kez bile geri dönülmedi. 2 aydır sizi aramaktan sıkıldım. 1 kere bile yetkili biriyle görüşemedim. ya siz bu hizmeti veren arkadaşları tanımıyosunz yada böyle olmasını siz istiyorsunz. çünkü hizmet 0 ın altında -40 lara düşmüş ki allah tan çok büyük bir markasınız. size güvenip boşuna tv almışız. bu olayı da çevremdeki herkeze anlatıyorum. şuanda yasal olarak da tüketici mahkemesine baş vurdum. bu işin peşini bırakmayı da düşünmüyorum.
  HANİ ULAŞMAK İSTERSENİZ CEP : 0535 778 01 55 ENGİN GÜNEŞ

 4. Necati ARSLAN dedi ki:

  Telefon konusunda üç dört yazışma yaptım.Ancak görevli arkadaşların yeterli derecede konuya vakıf olmadığı gibi,Başarı Servis ile beni muhatap etmektedirler.Başarı servis ise elime verdiği formu inkar edecek derecede. Görevli arkadaşlar beni adam yerine koymamaktadır.PHILIPS gibi bir fırmanın pazar payı bu gidişle nerelere gelir bilmiyorum.Mehillerimde telefonum mevcut olup Firmanızı Esefle Kınuyorum.