TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

aeromobil
4

Uçan otomobil ilk uçuşunu gerçekleştirdi [Video]

Uçan otomobiller her ne kadar kulağa hala bilim kurgu filmlerinin bir parçası gibi gelse de daha önce haberine yer verdiğimiz AeroMobile 3.0‘ın prototipi ilk uçuşunu gerçekleştirerek hayalin o kadar da uzakta olmadığını gözler önüne serdi.

Pioneers Festival’da AeroMobile 3.0’ın son düzenlemelerinin yapılabilmesi ve özelliklerinin test edilebilmesi için ilk prototipi uçuşa çıkarıldı. Geçtiğimiz yıl AeroMobil 2.5 prototipiyle ilk başarılı uçuşunu gerçekleştiren Slovakyalı firma, AeroMobil 3.0’da da başarılı bir uçuşa imza attı. Uçan Roadster olarak tanımladıkları modelin prototipi ağırlık olarak seri üretime geçirilecek olan final modelinde kullanılacak olan malzemelerden üretildi. Ayrıca prototip olmasına karşın uçuşa çıkarılan model, final modelin tüm özelliklerine de sahip. Bu özelliklere elektirkli ekipmanlar, otopilot ve paraşüt açma sistemi de dahil.

Kanatlarını kokpitin arkasına gizleyerek otomobile dönüşen AeroMobil yakıt olarak da benzin kullanıyor. Oldukça heybetli görünen otomobilin normal park alanlarına sığacağı iddia ediliyor.

VİDEO

YORUMLAR
 • tek rakibim thy

  umarım bu alet türkiyede satılmaz 🙂

 • türk

  aynen 😀

 • SM

  Pilot lisansı olmayan birinin kullanması çevre, diğer uçaklar ve insanlar için son derece tehlikeli olur,

 • fant0

  buna saglam bi egzoz atıcan bide bbs jant vites e tesbih havada yanlıycan baba

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...