reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

windows
4

Windows Phone Mağazası doldu taştı!

Microsoft’un dün resmi web sitesinde yayınladığı verilere göre; Windows Phone Mağazası’ndaki uygulama sayısı 300 bine ulaştı. Bu alanda Android ve iOS’in arkasında bulunan Windows Phone, en büyük üçüncü uygulama mağazasına sahip.

Üstelik bu unvana ulaşmak Microsoft’un yalnızca 6 ayını aldı. Yazılım devinin mobil uygulama mağazasındaki mevcut uygulama sayısı Aralık 2013’te 200 bin; Haziran 2012’de ise 100 bindi. Geçtiğimiz yıldan bu yana büyük bir artış yakalayan Microsoft, aktif uygulama geliştiricilerini de yüzde 50 oranında artırdı. Microsoft yetkilileri, çıkardıkları “evrensel uygulamaların” bu başarıda önemli payı olduğunu düşünüyor. Bu hızlı ve istikrarlı tabloya bakacak olursak, Windows Phone Mağazası’nın ileride çok daha büyük işlere imza atacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

YORUMLAR
 • mert

  Anlamadigim zaten ios android var bde blackbery var.3.sirada olmasi normal

 • enkin

  Daha clash of clans yok siz neyden bahsediyosunuz 😀

 • Çağrı Bostancı

  Bada var, BB7 var, Asha var daha çok var 🙂

 • Çağrı Bostancı

  WP uygulama sayısına bakmamalı bu bir hata. Pek çok önemli bankacılık uygulaması eksik. Whatsapp uygulaması ise tam uyumlu değil yoğun kullanımda şarjı eritiyor. Instagram ve Twitter eksik. Facebook daha yeni yeni düzeldi. Dahası sistemin çok eksiği var. Çok hızlı geliştiğine inanmıyorum. Önünde çok gelişmiş iki sistem var. onların özelliklerini yakalayıp farkı kapatana kadar onlar farklı yollara giriyor. Özetle WP’nin yarışta geri kaldığı açık.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...