reklamı kapat
YENİ
iPhone X ve tüm özelikleri! iPhone X ve tüm özelikleri!

POPÜLER

Yamaha karanlıklar lordu MT-10’u görücüye çıkardı [Video]

18 Kasım 2015

Yamaha Kraken’i ortaya çıkardı. Japon üreticinin popüler MT serisi artık çok daha güçlü ve çok daha korkutucu bir üyeye sahip. 125 cc’den (MT-125) 850 cc’ye (MT-09) kadar farklı hacim versiyonları bulunan bu geniş ailenin en büyüğü artık 998 cc’lik MT-10!

EICMA 2015’te XSR900 ile birlikte sahne alan MT-10, tüm ilgiyi geçmişten izler taşıyan naif çizgilere sahip XSR900’dan alıp kendine çevirmeyi başardı. Hiçbir şeye benzemeyen acayip görünümlü bu süper-çıplak, sınıfındaki rakiplerinin korkulu rüyası olmaya geliyor. Predator misali agresif ve çirkin yüzlü tasarımı ve yarış tutkunu kardeşi R1’den emanet aldığı güçlü motor bloğuyla, MT-10 karanlıklar içinde parıl parıl parlıyor.

Yamaha YZF-R1‘in çıplak versiyonu diyebileceğimiz MT-10, MT-09’daki üç silindirli motor yerine R1’in dört silindirli cross plane motorunu kullanıyor. Yine R1’den devşirme şasi tasarımı ve süspansiyon sistemini kullanan MT-10, envai çeşit elektronik ayarı ve sürüş modlarıyla donatılmış. Sürüş kontrolü, çekiş kontrolü, Yamaha’nın D-Mode sürüş modu gibi farklı ayarlarla motosikleti sürüş tarzına göre şekillendirmek mümkün.

2016 mayıs ayında piyasaya çıkması beklenen MT-10’un fiyat bilgileri henüz belli değil. Yollarda terör estireceği şimdiden aşikar olan motosikletin fotoğraflarına yukarıdaki galeriden, etkileyici video görüntülerine ise hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ANKET

En son tanıtılan akıllı telefonlar arasında favoriniz hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...