reklamı kapat

POPÜLER

benzin motorin

10 liraya doğru; benzin fiyatlarına büyük bir zam daha yolda

Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’na(EPGIS) yakın çevrelerden alınan son haberlere göre benzin  fiyatlarına yeni bir zam yapılıyor.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha artış eğilimine girdi. Üstüne bir de döviz kurlarındaki sıçrayış sebebi ile zam kaçınılmaz oldu. EPGIS’den henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak sektörden gelen bilgilere göre benzine 44 kuruş zam gelecek. İlgili bilgi  Bloomberg cephesinden duyuruldu. Zamlar pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olacak. Benzinde 44 kuruşun tamamı pompa fiyatlarına etki edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin ve motorin için Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor.

Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri dönmüştü. Benzin, motorin ve otogaz dahil tüm akaryakıt çeşitlerinde hali hazırda uygulanan bu sistem sayesinde kimi zaman, zamlar  ve indirimler ceplere yansımıyor. Akaryakıt fiyatları hakkında tüm gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9 ile tanışın