reklamı kapat

POPÜLER

huawei apple

Apple ile Huawei arasında “MatePod” mücadelesi çıkmış

Huawei, sektörde kendisine örnek olarak Apple firmasını alıyor ve uzun zamandır bunu sürdürüyor. Ancak bu bir konuda Apple’ı memnun etmemiş.

Özellikle Huawei kurucusunun Apple firmasına olan saygısı ve hayranlığını bilinen bir gerçek. Ren Zhengfei, geçtiğimiz yıl “Apple benim öğretmenim, alana liderlik yapıyor” tarzında bir açıklama dahi yapmıştı. Birçok konuda teknoloji devinden ilham alan Huawei, ortaya çıktığı kadarıyla kısa süre önce MatePod ismi üzerinden Apple ile karşı karşıya gelmiş.

Apple’ın Huawei tarafından kayıtlanan MatePod ismine bir şikâyeti olmuş. Söylendiği kadarıyla Apple, kendisine ait AirPods ve EarPods ürünleriyle MatePod arasındaki isim benzerliğinden rahatsız olmuş.

Bunun üstüne Çin merkezli bir yasal adım atan teknoloji devi, bunda başarı ulaşamamış ve ismin hakkı Huawei’de kalmış. Huawei’nin MatePod ismine sahip bir ürün pazara çıkarıp çıkarmayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak MatePod’un çok uzun zamandır gündemde olduğunu belirtelim. 2022’de bu isim altında bir kablosuz kulaklık lanse edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple kısa süre önce 3. nesil AirPods ile karşımızdaydı

Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, yeni kablosuz kulaklıkları için “AirPods; çığır açan tasarımı, olağanüstü ses kalitesi ve yaşattığı sihirli deneyimle kablosuz kulaklıkları sonsuza dek değiştirdi,” diyor ve ekliyor:

“Yeni nesil AirPods’u sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni nesil AirPods’da Adaptif EQ ve dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses teknolojisi sayesinde sağlanan benzersiz bir ses kalitesinin yanı sıra, Apple aygıtları arasında kusursuz etkileşim olanağı bulunuyor. Böylece dünyanın en çok satan kulaklığı daha da iyi hale geliyor.”

Modelin açıklanan yurt dışı fiyatı 179 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise 1.999 TL olarak açıklanmış durumda.

İlgili Video