reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome Android

Chrome’un Android sürümünde yeni dönem başladı

İnternet devi Google‘ın popüler tarayıcısı Chrome, Android tarafında önemli bir özellik kazandı. Tarayıcıda parmak izi dönemi başladı.

Google Chrome, masaüstü tarafında olduğu kadar mobil tarafta da ciddi şekilde ses getiriyor. Kullanıcı kitlesi Android dünyasına bağlı olarak sürekli olarak artan tarayıcı, şimdi Android tarafında güzel bir özellik kazandı. Bu özellik, kişilerin Chrome’un Android sürümünde bazı Google servislerine parola yerine parmak iziyle giriş yapmasına imkan tanıyor. Biliyorsunuz Chrome telefonların yerleşik parmak izine erişim sağlayabiliyor. Bunu kullanan ve süreci bazı servislerine entegre eden firma, böylelikle büyük bir kolaylık getiriyor. İlk olarak burada aktif edilen özelliğin, yakında başka servislere de aktarılacağı söyleniyor. An itibariyle Pixel cihazlar için çıkan parmak izi desteğinin, önümüzdeki hafta Android 7 ve üstü tüm cihazlara açılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Parmak izi sensörünün internete entegre edilmesi güzel görünürken, sürecin iOS tarafı ve Face ID / Touch ID desteği hakkında bir açıklama bulunmuyor. Firma yeni altyapıyı FIDO2, W3C WebAuthn ve FIDO CTAP üstüne kurduklarını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome, pazarın en popüleri konumunda

Sürekli olarak gelişen tarayıcı, kullanıcıları memnun etmeye devam ediyor. Masaüstünde de tüm eleştirilere rağmen en çok kullanılan tarayıcı olan Chrome’un, sağlam alternatiflere rağmen yeri oldukça sağlam görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei EMUI 10 böyle çalışıyor