reklamı kapat

POPÜLER

i-Blades
i-Blades
i-Blades
i-Blades

Dünyanın ilk modüler akıllı kılıfı [Video]

Günümüzde akıllı telefonlardaki en büyük sorun kısa pil ömürleri ve yetersiz depolama alanları. Bu durumun farkında olan bir girişimci şirket, i-Blades adını verdiği akıllı kılıfla bu soruna bir çözüm getiriyor.

Indiegogo’da fon desteği toplamaya başlayan i-Blades, modüler yapısı sayesinde piyasadaki rakiplerinden kolayca ayrılıyor. Dünyanın en akıllı kılıfı olarak lanse edilen i-Blades’i rakiplerinden ayıran özellik ise ayrılabilir ultra ince akıllı bıçaklara sahip olması. Kılıfa manyetik bir şekilde kolayca çıkarılıp takılabilen bu bıçaklar akıllı telefonlara ekstra pil ve ekstra hafıza desteği sağlıyor. Akıllı kılıf sayesinde telefonların pil ömürlerinin 10 kata kadar, depolama alanlarının ise 1 TB‘a kadar artabileceği söyleniyor. Bu bıçaklardan her ikisini veya ayrı parça halinde kılıfa takmak mümkün.

Herhangi bir bağlantı noktasına ihtiyaç duymadan kablosuz olarak takılabilen bıçaklar, şirketin ACS (Automatic Contact System) teknolojisini kullanıyor. Alüminyumdan üretilen bu bıçaklar manyetik yapıya sahip olduğu için istendiği taktide çıkarılabiliyor. Bu da kılıfın daha şık ve ince görünmesine katkı sağlıyor. Akıllı bıçaklıkların kalınlıkları ise 2-9 mm arasında değişiklik gösteriyor.

Samsung Galaxy S4 ve Galaxy S6 ile uyumlu olan akıllı kılıfın gelecekte iPhone modelleriyle de uyumlu olacağı belirtiliyor. Farklı renk seçenekleri sunan kılıfın polikarbon ve deri olmak üzere iki farklı malzeme seçeneği bulunuyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre i-Blades’e gelecekte ekstra şarj ve depolama alanı sunan bıçakların haricinde farklı bıçaklar da gelecek. Medikal ve fitness uygulamaları için belirli sensörlerin geliştirildiği ifade ediliyor.

Üretime geçebilmesi için 30 bin dolar fon desteğine ihtiyaç duyan i-Blades yeterli fon desteğini toplayabilirse önümüzdeki yılın mayıs ayında satışa sunulacak. Sadece akıllı kılıfı satın almak isteyen kullanıcıların 49-75 dolar, akıllı pille birlikte kılıfı satın almak isteyen kullanıcıların 99 dolar, kılf-pil-hafızayla birlikte kılıf satın almak isteyen kullanıcıların ise 125-145 dolar fon desteğinde bulunması gerekiyor. Hafızaya sahip bıçakların 64 GB-1 TB arasında değişiklik göstereceğini belirtelim.

VİDEO