reklamı kapat

POPÜLER

Honor 50

GMS ile Türkiye’de de satılacak Honor 50, Avrupa’ya geldi

Uzun zamandır gündemde olan Honor 50 serisinin ana modeli artık Avrupa’da da satılıyor. Telefon Türkiye’de de alınabilecek.

ABD ambargosu altında yer alan Huawei’den ayrılan Honor, yeni modellerini Google Mobile Services (GMS) ile satışa sunuyor. Bu sayede Honor 50 modeli Avrupa’ya Google Mobil Servisleriyle ile getirildi. Telefon için Avrupa’da 530 euro fiyat belirlendi ve Avrupa pazarına ayrıca 50 Lite modeli de getirildi.

Honor 50 için Honor’un Türkiye merkezli resmî açıklaması ise şöyle oldu:

“Gerçekleştirdiğimiz global anlaşma sayesinde #HONOR50 serisi, müşterilerimize daha kapsamlı bir uygulama ortamı ve sıra dışı bir mobil deneyim sunacak Google Mobil Servisleriyle yakında Türkiye’de.”

Peki telefonu Türkiye’de kaça satılacak? Şimdilik resmi bir fiyat verilmedi ancak 530 euro Avrupa fiyatı üzerinden Türkiye fiyatı tam 7 bin TL‘ye yaklaşabilir.

Hatırlamak adına Honor 50 modeli gücünü Snapdragon 778G işlemciden alıyor, 6,57-inç FHD+ kavisli 90 Hz OLED ekrana sahip ve 66W hızlı şarj destekli 4.300 mAh pil taşıyor. Bu modelin önünde tek bir 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise 108 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor 50, Google Mobile Services ile gelecek ancak daha sonra çıkacak telefonlar için halen bir olumsuz ihtimal bulunuyor

Artık Huawei ile bir bağı kalmayan Honor, biliyorsunuz buna rağmen eski şirketi üzerinden hedef tahtasına konuyor. Geçtiğimiz ay ortaya çıktığı kadarıyla ABD’li bir grup siyasi, Honor’un Huawei’nin yer aldığı yasaklılar listesine alınmasını istiyor.

Çin devletine bağlı” şeklinde altı doldurulamayan görüşlerin olduğu şirket, bahsettiğimiz grup tarafından Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı‘na şikâyet edilmişti. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’nın ise bu şikayetlere nasıl cevap vereceği ise halen kesin değil.

Çünkü bugün, yetkili kurumların halen Honor’u ambargo kapsamına alıp almama konusunda kararsız olduğu aktarıldı. Bu belirsizlik Honor için gerçekten çok ama çok kötü görünüyor ve eğer yasak gelirse firma için çok kötü günler kapıda bulunuyor. İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi