reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, canlı yayınlar için iki yeni ve faydalı özellik geliştirdi

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu sefer merkezde canlı yayınlar var.

Instagram içerisindeki canlı yayınların kullanımı sürekli olarak artıyor. İçerik üreticiler bu şekilde kitleleriyle anlık etkileşime geçebiliyor. İşte bu altyapıda artık ileriye dönük canlı yayın planlama imkânı bulunuyor.

Artık kişiler 90 günlük bir süre için canlı yayın planlayabiliyor ve bunu takipçileriyle paylaşabiliyor. Böylelikle herkes yayın hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve kaçırmamak adına yayının kendisine bildirim üzerinden haber edilmesini sağlayabiliyor.

Instagram için canlı yayın odaklı diğer yenilik ise yakında kullanıma sunulacak. Firma buna direkt olarak “Practice Mode” adını veriyor. Bu mod sayesinde kişiler büyük bir canlı yayın öncesinde konuklarıyla kapalı bir deneme yayını başlatabiliyor.

Bunun amacı yayın tam olarak başlamadan önce her şeyin doğru olduğunu kontrol etmek, gerekli düzenlemeleri yayın öncesinde yapmak ve sorunları çözmek. Bu da gerçekten çok mantıklı görünüyor çünkü yayın başındaki sürpriz sorunlar can sıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için en son teknik sorun odaklı bir özellik gündem olmuştu

Facebook biliyorsunuz geçtiğimiz hafta 6 saatlik çok büyük bir kesinti yaşadı. Bu kesinti WhatsApp ve Instagram tarafını da etkiledi. Geçtiğimiz günlerde buna benzer bir sorun daha oldu ve yine Instagram’a ve diğer servislere erişim kesildi. Bunların hepsinde firmanın sunucu merkezli sorunları yer alıyordu.

Bu durumlar nedeniyle ne olduğunu anlamaya çalışan kullanıcılar, cevabı iki seferde de Twitter’da buldu. Hatta Facebook da servislerine erişim sorunu olduğunu resmi Twitter hesaplarında duyurmak zorunda kaldı. İşte buna ileride gerek kalmayacak. Yakında firma bir sorun varsa direkt olarak Instagram içerisinden kullanıcılara bildirecek. 

Aktif olarak test edilen bu özellik, yakında herkes için aktif edilecek ve “teknik bir sorun yaşıyoruz” uyarıları direkt olarak aktivite akışı içerisinde gözler önüne serilecek. Ayrıca servise yakında silinen içerikler ve hesap kapatma durumları hakkında da bilgiler veren bildirimler / seçenekler de getirilecek.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept