reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Karşınızda uzaktan kumandalı Tesla Cybertruck ve fiyatı

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, kısa süre önce dikkat çeken bir model ile gündeme geldi. Aracın uzaktan kumandalı versiyonu tanıtıldı.

Elon Musk‘ın gözdesi, son dönemdeki en ilginç araç Tesla Cybertruck, çok ses getiren modeller arasında yer alıyor. Bunun da arkasında tamamen farklı tasarımı yer alıyor. Fütüristik çizgide sınırları zorlayan model, bu sefer Tesla değil Mattel imzalı ve Hot Wheels markalı uzaktan kumandalı versiyonlar ile gündemde. Burada iki farklı versiyon sunuluyor. 1:10 boyuttaki ilk versiyon daha çok büyüklere hitap ediyor ve 400 dolarlık fiyatı bulunuyor. Daha ufak 1:64 boyutlu diğer versiyon ise daha çok çocuklar için ve 20 dolar fiyat etiketine sahip. Raflardaki yerini 2020 Aralık ayında alacak denilen yani uzun süre sonra satışa çıkacak olan modeller, isteyen herkes tarafından da elde edilemeyecek. Çünkü bu özel sürümlerden limitli sayıda üretilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçek Tesla Cybertruck için bilinmesi gereken diğer detaylar şöyle

Ultra sert 30x çelik kullanılan köşeli hatlara sahip bu gövde, direkt olarak sağlamlık odaklanarak hazırlanmış. Bu gövdesi yüzünden çok garip görünen fütüristik araç tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilirken, araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Aracın açıklanan 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Daha üstteki diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video