reklamı kapat

POPÜLER

sex-tape-poster

Mahrem görüntüleri yanlış ellere düşen çiftin bulutla imtihanı: Sex Tape [Video]

Teknolojiye özel bir ilgisi olmayanların yeni gelişmelerin içeriğine ve beraberinde gelen terminolojiye hakim olamaması çok normal bir durum olsa da, bazen elimizdeki nispeten “basit” sayılabilecek cihazların kullanımını dahi arap saçına çevirebiliyor. Cameron Diaz ve Jason Segel‘in baş rollerini paylaştığı “Sex Tape” de özellikle bulut teknolojisinin başımıza nasıl bela olabileceğini ortaya koyuyor.

iPad ve iCloud‘ın sessiz oyuncular olarak rol aldığı Sex Tape’te, Annie ve Jay çiftinin çektiği özel görüntüler yanlışlıkla iCloud’a yüklenerek çiftin arkadaşları ve akrabalarıyla paylaşılır. Önce tanıdıklarının evinde iPad avına çıkan çift, iPad’leri yakıp parçalayarak görüntüleri yok edemeyeceklerini fark edince kendilerini iCloud sunucularını parçalarken bulur, çünkü Jay’in de sözleriyle “lanet olası buluta bir giden geri gelmiyor”dur!

Videoları otomatik olarak paylaşan iCloud senaryosu kulağa çok gerçekçi gelmese de, teknolojinin özel hayatın gizliliğini tehdit eden yönü ancak bu şekilde komik bir hikayeye dönüşebilirdi herhalde.

ABD’de temmuz sonunda gösterime girecek olan filmin Türkiye’de sansüre takılıp takılmayacağını kestiremesek de, aşağıda fragmanını paylaşıyoruz.

sex-tape-poster

VİDEO
Fragmanda cinsellik içeren sahneler bulunmaktadır.

YORUMLAR