reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

MG Marvel R

MG Marvel R; yurt dışı fiyatları açıklanan elektrikli SUV iddialı geliyor [Video]

Avrupa fiyatları açıklanan MG Marvel R, teknik nitelikleri kadar tasarımıyla da markasının yeni bir seviyeye geçişini temsil edecek.

Advertisement

MG’nin Avrupa pazarındaki yükselişini bambaşka bir noktaya taşıma potansiyeli taşıyan Marvel R için yurt dışındaki satış macerası başlamaka üzere. Markanın Avrupa operasyonu tarafından fiyat detaylarının paylaşılmasıyla birlikte tekrar gündeme gelen Marvel R, MG’nin halihazırdaki ürün gamından tasarım karakteriyle tamamen ayrılıyor. Premium segmente göz kırpan dinamikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmesi beklenen MG Marvel R, üç farklı versiyon seçeneğiyle satışa sunuluyor. Başlangıç olarak 39.990 euroluk yurt dışı fiyatı açıklanan ürün gamındaki diğer seçeneklerin etiketleri sırasıyla 43.990 euro ve 47.990 euro olarak resmiyet kazanmış durumda. Marvel R, 2022 yılı içerisinde Türkiye’de de satışa sunulacak.

MG Marvel R teknik özellikleri

Comfort, Luxury ve Performance olmak üzere üç farklı seçenekle satışa sunulan Marvel R ailesindeki ayrıcalıklar donanımın dışında altyapı tarafında da dikkat çekiyor. İlk iki seçenekte çift elektrik motoruyla gelen modelin Performance paketiyle birlikte üç adet elektrik motoru barındırdığını görüyoruz. Giriş paketlerinde 180 PS güç ve 410 Nm tork sunan Marvel R’ın çift elektrik motoruyla birlikte 7,9 saniyelik 0-100 ve 200 km/s’lik maksimum sürat değerleri öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üç elektrik motorlu kombinasyonla birlikte ise güç bazında 288 PS’e yükselene değerin tork tarafında ise 665 Nm’ye tırmandığını görüyoruz. Marvel R’ın bu paketle birlikte 4,9 saniyelik 0-100 ve 200 km/s’lik maksimum sürat değerleri teknik tabloya kullanıcıları bekliyor olacak. Ailenin tüm versiyonlarında batarya dinamiklerinin aynı olması da kullanıcı tarafında önemli olacak. Bu tarafta 70 kWh’lik paket standart olarak sunuluyorken en iyi oranda 402 kilometrelik menzil değeri WLTP standartlarında resmiyete kavuşuyor. Performance paketi beraberinde getirdiği performansın götürüsünü batarya tüketiminde 370 kilometrelik maksimum menzil değeriyle görebiliyoruz. Hızlı şarj sisteminin standart olduğu ailenin bataryaları yüzde 5 seviyesinden yüzde 80 seviyesine 43 dakikada getirilebilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel R’ın dış tasarım kadar kokpitiyle de halihazırdaki model grubundan ayrıldığı bir deneyim bizi bekliyor. Modelin konsoluna baktığımızda orta bölümü domine eden 19,4 inçlik bir multimedya ekran karşımıza çıkıyor. Sürücü tarafında da standart olarak dijital bir gösterge paneliyle olan Marvel R’ın bu bölümde 12,3 inçlik bir sistem sunduğunu görüyoruz. Farklı döşeme rengi seçenekleri ve kalite algısını yukarıya taşıyan malzeme tercihleriyle MG’nin araca güvendiğini de hissetmek çok zor değil. Çift bölgeli otomatik klima, panoramik cam tavan ve deri döşemenin tüm paketlerde standart olarak sunulması dikkat çekiyor. Üst versiyonlarda ise Bose premium ses sistemi, ambiyans aydılatma ve 360 derece görüş sağlayan kamera gibi desteklerin deneyimi bir kademe artıracağına şüphe yok. Ailenin tüm versiyonların aktif ve pasif destekleri getiren MG Pilot elektronik güvenlik sistemlerinin varlığını da belirtmeden geçmeyelim. 357 litrelik bagaj hacmiyle gelen Marvel R’ın ön bölümünde bir motor sistemi konumlanmadığı için kaputun altında da 150 litrelik ek bir alanın kullanıcıları bekliyor olması da altı çizilmesi gerekenler arasında.