reklamı kapat

POPÜLER

Midjourney openAI

Midjourney, “Biden, Trump ve yeni sitesi” ile gündemde

 - Güncelleme: 09 Şubat 2024 11:01

Üretime özel yeni sitesinin biraz daha geniş çaplı testlerine başlayan Midjourney, seçim dönemi için Biden ve Trump merkezli görsel üretimini yasaklayabilir.

Yazdıklarınızı ya da başka bir deyişle verdiğiniz komutları inanılmaz iyi şekilde görsel hale getiren üretken yapay zeka merkezli içerik üretim sistemi Midjourney, en son geliştirdikleri yeni v6 sürümünü “Alpha” testlerine almasıyla gündeme gelmişti. Bugün ise iki farklı konu ses getirdi. Midjourney, eğer hakim değilseniz direkt olarak Discord üzerinde kullanılabiliyor ancak bu durum yakında değişecek çünkü firma bir süre önce Midjourney Alpha adı altında bir internet sitesi hazırladı ve aktif testlere başladı. Bu internet sitesi sayesinde kişiler içerik üretmek için Discord kullanmak zorunda kalmayacak, buna hemen hemen herkes oldukça sevinecek. Alpha testlerini sadece serviste 10 binden fazla görsel üretenlere açan şirket, bugün süreci serviste 1.000’den fazla görsel üretenlere genişlettiğini duyurdu. Site için kullanımı kolay modern bir arayüz hazırlayan şirket, çıktılar için çok sayıda ayar seçeneği hazırlamış ve Discord’a oranla çok daha anlaşılabilir bir temel oluşturmuş durumda. Şu an odak noktada bu sürümü alan ancak mobil sürüm üzerinde de çalışan Midjourney CEO’su David Holz, kötü kullanımları önlemek adına en azından seçim dönemi için Biden ve Trump merkezli görsel üretimini sessiz sedasız bir adımla yasaklamayı düşündüklerini de duyurdu. Bu adım henüz tam olarak atılmadı ancak belirli sürümlerde bazı komutlar için engellemelerin başladığı bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Midjourney gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

İLGİLİ HABERLER