reklamı kapat

POPÜLER

Ayhancan Güven
Ayhancan Porsche Carrera Cup Fransa
Ayhancan Porsche Carrera Cup Fransa
Ayhancan Porsche Carrera Cup Fransa

Milli sporcu Ayhancan’dan hızlı sezon açılışı​

21 yaşındaki milli sporcu Ayhancan Güven, geçtiğimiz yıl şampiyonluğa ulaştığı Porsche Carrera Cup Fransa serisinde yeni sezonunun ilk yarışı için 21-22 Nisan tarihlerinde Fransa’nın Nogaro pistine çıktı.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğinde Martinet by Almeras takımı adına mücadele eden Güven, şampiyonanın ilk ayağında ilk yarışı ikinci, ikinci yarışını ise birinci sırada tamamladı. Ayhancan böylece sezona hızlı bir başlangıç yapmış oldu. Güven, Türkiye logoları yer alan otomobili ile Nogaro’da bayrağımızı göndere çekerek bir kez daha podyumda İstiklal marşımızı dinletmeyi başardı.

Ayhancan, 10-12 Mayıs tarihlerinde Porsche Mobil 1 Supercup ilk yarışı için Barcelona pistine çıkacak. Güven, 16 Nisan‘da bu pistte yapılan sezon öncesi resmi testinde tüm rakiplerini geride bıraktı. Ayhancan’ın en iyi zamanın sahibi olduğunu da belirtmekte yarar var. 1992 yılından bu yana FIA Dünya Formula 1 Şampiyonası yarışları öncesinde destek serisi olarak gerçekleştirilen şampiyona, Dünya’daki en rekabetçi tek marka serisi olmasıyla dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayhancan büyük başarılara imza atıyor

Benelux kupasının ardından Porsche Carrera Cup Fransa şampiyonluk kupasını da kazanan Ayhancan Güven, 1987 yılından bu yana yapılan ve Dünya’nın en prestijli ve en çekişmeli tek marka kupalarından birisi olarak kabul edilen Porsche Carrera Cup Fransa’da şampiyonluk elde eden ilk yabancı pilot oldu.

İlginizi çekebilir

Karşınızda Porsche 718 T Boxster ve Cayman