reklamı kapat

POPÜLER

Panik atak geçiren Instagram modelinin korkutucu paylaşımı [Video]

Panik atak geçiren Instagram modelinin korkutucu paylaşımı [Video]

Instagram, sosyal medya kullanıcılarının hayatlarında önemli bir yere sahip. Instagram modeli Kharina K., hayatından paylaşımlar yaptığı sırada geçirdiği panik atak videosunu paylaştı.

Lenovo Advertisement

Mayıs ayı zihinsel sağlık bilincini öne çıkarıyor. Ancak hangi ay olursa olsun zihinsel sağlık sorunları ile ilgili mesajların paylaşılması, ihtiyaç duyanlara yardım etmek oldukça önemli. Gün içinde yaptığımız işlerden dolayı kendimizle ilgilenmeyi unutuyoruz. Kendimize özel zaman ayırıp; spor, sağlıklı yemek ve dinlenme gibi ruh sağlığına etki eden konuları atlıyoruz. Fakat bunları atlamayıp gün içinde kendiniz için bir şeyler yaptığınızdan emin olarak meditasyon yapma, kitap okuma ve spor yapmaya zaman ayırabilirsiniz. Ve ihtiyacınız olduğunuzda yardım etmekten çekinmeyiniz. Sosyal medya da bu konuda önemli bir yer kapladığından son zamanlar bu konuda zihinsel sağlık problemlerinde de artış gözlemlenmiş durumda.

View this post on Instagram

⚠️WARNING! VIEWER DISCRETION ADVISED!⚠️ No, this is NOT an act, this is REAL LIFE. This was me earlier having one of THE WORST panic attacks I’d ever had that happened to be caught on camera. Why I had this attack isn’t important so I’ll leave that bit out. I’m posting this not for attention or sympathy, but because I have been given this platform on instagram and would like to do some good with it. You guys see most of my life as rainbows and sunshine (cuz no one likes to post the bad parts anyways) , however this is my reality. Constantly having anxiety and being fine one minute, and like this the next. I try to post as much as I can about mental health to bring AWARENESS to it because it is REAL, and is not taught very well in Malaysia, however I have never been able to show you guys until now. I didn’t choose this, I do not want it, and it’s a horrible thing to be constantly fighting a battle no one knows about or sees that’s in your head 24/7 and constantly feeling like a crazy person. It burdens not only you, but the people around you & yet all you can do is apologize when you yourself don’t even want it which is one of the worst feelings ever. I’m very lucky to have a great support system around me that loves & takes good care of me in times like these, however not everyone is as lucky as I am… and so this post is to remind those who suffer from it that you ARE NOT ALONE, & to hopefully bring awareness to the people who don’t know/understand mental illnesses. If I can enlighten even 1 person by posting this, I’ll be happy and will feel like I have used this platform to do something useful & good instead of just for selfish nonsensical reasons. I may or may not delete this, but I just thought that after everything today, & the fact that someone had actually gotten this on camera, that it felt almost like it was my duty to do some good with it. I hope if someone you know has any form of mental health illness that you try your best to be patient with them time & time again which I know can be hard, but is sometimes the best or only thing you can do for that person… to just try your best to understand, and just BE THERE. ❤️❤️ #mentalhealthawareness

A post shared by Kharina K. (@kharina97) on

Instagram modeline sosyal medyadan büyük destek

Sosyal medyada viral olarak yayılan video Twitter‘da 2 gün içinde 2,6 milyon kişi tarafından izlenmiş. Bu videoyla ilgili paylaşımdaİnsanlar her zaman endişe duymanın sorun olmadığını düşünüyor ve bazıları da bu kişilerin onu nasıl kontrol edeceğini bilmediğini düşünüyor. İnsanlar her zaman bu gibi bir durumun gerçek hayatta başlarına gelmeyeceğini düşünüyor. Ama bu herkese olabilir.” deniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca Kharina, zihinsel sağlık hakkında bu videonun paylaşımında bunun bir oyunculuk videosu değil gerçek olduğunun altını çiziyor. “Bu daha önce kameraya yakalanan en kötü panik ataklarımdan biriydi. Geçirdiğim panik atak önemli değil o yüzden bunu dışarıda tutuyorum. Videoyu dikkat çekmek veya sempati duydurmak için paylaşmıyorum. Instagram hayatımda sahip olduğum güzel şeyleri göstermek istediğim bir platform. Bu platformda iyi şeyler yapmak istiyorum. Sizler benim hayatımın çoğunu gökkuşağı ve güneş gibi parlak görüyorsunuz. (Çünkü kimse kötü kısımları göstermek istemez) ancak bu benim gerçek halim. Sürekli bir anksiyete haline sahibim. Bu yüzden zihinsel sağlık sorunlarına dikkat çekmek istiyorum ve elimden geldiğince bunları sizlerle paylaşıyorum. O yüzden Malezya’da geçirdiğim bu panik atağı sizlere gösteriyorum.

Çevremde bana destek veren insanlara sahip olduğum için çok şanslıyım. Ancak herkes benim kadar şanslı değil. Ve bu yazıyı da o yüzden yazıyorum. Asla yalnız değilsiniz ve umarım zihinsel hastalıklardan anlamayan insanların farkındalık edinmesini sağlayabilirim. 1 kişiyi bile aydınlatırsam çok mutlu olurum. Eğer tanıdığınız biri bu durumdaysa ve yanındaysanız mutlaka o kişiye destek olun. Durumu anlamak için elinizden geleni yapın ve orada olun.” diyerek bu konunun öneminin altını çiziyor.

İlginizi Çekebilir

Nike’ın ilginç AR uygulaması