reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon Go'ya rakip Minecraft Earth oyunu geliyor [Video]

Pokemon Go’ya rakip AR tabanlı yeni oyun: Minecraft Earth [Video]

Microsoft, Pokemon Go oyununa rakip olabilecek yeni arttırılmış gerçeklik (AR) oyunu Minecraft Earth‘ün tanıtım videosunu yayınladı.

Lenovo Advertisement

Minecraft‘ın 10. yıldönümüne özel yenilikler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni bir harita tanıtılan yapım, bu sefer arttırılmış gerçeklik oyunuyla kullanıcılarının ilgisini çekecek. Pokemon Go’da gerçek dünyada pokemon avlamaya çıkmıştık. Yine benzer oyun içi dinamiklerle çıkacak olan Minecraft Earth ile dünyayı yeniden inşa edebileceksiniz. Bu yöntem arttırılmış gerçeklik teknolojisini bir oyuna dahil etmenin yeni ve bir o kadar da mantıklı yolu olarak görülüyor.

Minecraft Earth ile arttırılmış gerçekliği yeniden keşfedin

Minecraft Earth ile arttırılmış gerçekliği yeniden keşfedin

Oyuna başladığınızda ilk önce kamera aktif hale geliyor ve böylelikle gerçek dünyayı görüyorsunuz. Bu kısmına kadar süreç Pokemon Go‘ya benziyor. Fakat Microsoft’a göre, oyun biraz daha farklı bir şekilde olacak. Oyuncular ilk önce kaynak toplayıp, inşaatlarda diğer oyuncularla işbirliği yapabilecek ve biraz düşmanca bir tavırla yaratıkların çeteleriyle karşılaşabilecekler. Bu kısmı da bizlere The Walking Dead dizisinin arttırılmış gerçeklik oyununu hatırlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca Minecraft‘taki inşa yeteneklerinizi burada kullanırken birçok zorlukla karşı karşıya kalacaksınız. Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile birçok yapıyı rahatlıkla inşa ederken yerleştireceğiniz kısımları ve kendi bölgenizi diğer oyuncularda görebiliyor. Bu sayede beraber ortak yapılar oluşturup bozabilirsiniz. Pokemon Go daha çok koleksiyon yapıp onları geliştirmekle ilgiliyken, bu oyunda biraz daha fazla kamera açık kalacak gibi görünüyor. Minecraft Earth oyunu bu sene içinde, beta versiyonunun ise bu yaz yayınlanması bekleniyor. Ücretsiz bir şekilde oynanabileceğiniz oyun için Mojang hesabınızın olması gerekiyor. Oyunun tanıtım videosuna haberin girişinde izleyebilirsiniz.